Kısıtlama getirilen hisseler, 29 Kasım tarihinde işlem görmeye başlayan Özsu Balık (OZSUB),  Ditaş Doğan (DITAS), Osmanlı Yatırım Menkul Değerler (OSMEN), Özderici GYO (OZGYO), Otto Holding (OTTO) ve Viking Kağıt ve Selüloz (VKING) olurken, OZSUB, OSMEN, OZGYO, OTTO ve VKING payları günü tavan fiyatla tamamladı.

O Şirket 30 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı O Şirket 30 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı

tavan yapan 5 hisseye tedbir

Özsu Balık (OZSUB) Paylarında Emir Paketi Tedbiri Uygulanacak

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında OZSUB.E payları 22/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

DITAS, OSMEN, OZGYO Açığa Satış ve Kredili İşlem Kısıtlaması

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DITAS.E, OSMEN.E ve OZGYO.E payları 22/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Otto Holding (OTTO) ve Viking Kağıt ve Selüloz’a (VKING) İnternetten Emir Yasağı

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında OTTO.E ve VKING.E payları 22/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir iletim kanalları kısıtlanarak (internet emir yasağı ile) işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas, emir paketi ve tek fiyat işlem yöntemi tedbirleri) internet emir yasağı tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.