TCMB bugün aldığı karar ile, Paypole Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ'nin, elektronik para kuruluşu olarak faaliyet göstermesine izin verildiğini ve Paytrek Ödeme Kuruluşu Hizmetleri AŞ'nin ödeme kuruluşu olarak faaliyet iznini iptal ettiğini açıkladı.

TCMB'nin aldığı karar doğrultusunda, Paypole Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ ile Paytrek Ödeme Kuruluşu Hizmetleri AŞ'nin elektronik para kuruluşu olarak faaliyet göstermesine yönelik tebliğ kararı Resmi Gazetede de yayımlandı.

tcmb

TCMB 'nin aldığı diğer bir karara göre, Paypole Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ, elektronik para ihracı hizmetini sunmaya devam edecek. Bu kapsamda şirket, elektronik para kuruluşu olarak faaliyet göstereceği bildirildi.

Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti

Öte yandan Paytrek Ödeme Kuruluşu Hizmetleri AŞ'nin ödeme kuruluşu olarak faaliyette bulunma izninin iptal edilmesine karar verildiği de açıklandı.

TCMB'nin aldığı bu kararlar, Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun doğrultusunda alındığı da açıklandı.

Editör: Ece Çavuşlu