Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş. (FONET) tarafından 2 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yapıldı. Fonet Teknoloji şirketi tarafından yapılan açıklamada;

''Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü ile 36 ay süreli ‘ Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) Hizmet Alımı’  sözleşmesi 52.366.722,00 TL bedelle 02.08.2023 tarihinde imzalanmıştır.'' denildi.

13 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Haberleri 13 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Haberleri

FONET Faaliyeti Nedir ?

1997 yılında Sağlık Bilişimi alanında faaliyet göstermek için kurulmuş  bir bilişim firmasıdır.  Sağlık Bilişimi alanında, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS), sistem entegrasyonu, danışmanlık ile anahtar teslim proje hizmetleri sunmaktadır. Ana faaliyet konusu sağlık bilişimi olmak üzere alan uzmanlığı ile ilişkili farklı bilişim projelerinde de yer alabilmektedir.

Sağlık sektöründe bilişim teknolojilerinin kullanılması ve uluslararası standartlarda hizmet veren sağlık kuruluşlarına sahip olunması için yoğun çalışmalar yürüten firmamız, gelişen teknoloji ve sürdürdüğü arge çalışmaları ile sağlık kuruluşlarının dijitalleşme süreçlerine öncülük etmektedir.

Editör: Ece Çavuşlu