Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. (RUBNS) tarafından bugün itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildiride şirketin satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı. İplik ve Örme kumaş fabrikaları ile sektörde önemli bir yere sahip olan Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. (RUBNS) yaptığı yeni anlaşmalar ile faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Şirketin yatırım maliyeti 50 Milyon dolar olan tesisi ile birlikte sadece iplik ve örme kumaş değil farklı boya ve apre üretimiyle de dikkat çekiyor. Şirket birçok farklı firma ile dev satış anlaşmaları imzalamaya devam ediyor.

150 MİLYON TL'LİK DEV SÖZLEŞME

Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. (RUBNS) tarafından 16 Mayıs itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildiride 3 farklı şirket ile toplamda 150 Milyon 630 Bin TL'lik ürün satış sözleşmesi imzalandığı bildirildi. Yapılan satış anlaşmalarıyla birlikte sevkiyatların devam ettiğini açıklayan şirket durumu kamuoyu ve yatırımcılarıyla paylaştı. Tekstil firması tarafından son dönemde yapılan dev tutarlı satışlar yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı.

Şirket tarafından bugün yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizin ürün satışları kapsamında 24.04.2024 - 15.05.2024 tarihleri arasında yurtiçinde 3 farklı şirket ile toplam 150.630.000 TL (KDV dahil) tutarlı ürün peşin satış sözleşmesi imzalanmıştır. Yapılan bu satış anlaşmalarına istinaden sevkiyatlar devam etmektedir. 

Temettü Ödemeleri Bu Yıl Büyük Kazandırdı! 2024'te Temettü Verimi En Yüksek 9 Şirket Temettü Ödemeleri Bu Yıl Büyük Kazandırdı! 2024'te Temettü Verimi En Yüksek 9 Şirket

Kamuoyunun bilgisine sunarız"

RUBNS HİSSELERİ NE DURUMDA?

Borsa İstanbul'da RUBNS koduyla işlem gören şirket hisseleri 16 Mayıs itibariyle 42,70 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri haftalık bazda yüzde 10,91, aylık bazda ise yüzde 37,12 oranında iyi bir değer kazandı. Şirketin hisseleri uzun vadeli yatırımcısına yıllık bazda yüzde 151,18 kazanç sağladı. Yapılan yeni anlaşmalarında şirket hisse değerlerinin değişmesinde etkili olacağı öngörülüyor. Son dönemde sağladığı kazanç oranıyla dikkat çeken RUBNS hisselerinin önümüzdeki süreçte nasıl şekilleneceği yatırımcılar tarafından merak ediliyor. 

Editör: Umut Köse