Netaş Telekomünikasyon (NETAS) tarafından KAP'a yapılan açıklamada şirketin Türk Telekom’dan (TTKOM) sipariş aldığı duyuruldu. Şirket Türk Telekom ile yaptığı anlaşmayı Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyururken siparişin detayları da yatırımcılarla paylaşıldı. Netaş Telekomünikasyon (NETAS) tarafından yapılan yeni anlaşmaların toplamda 3,1 milyar TL’ye ulaştığı bildiriliyor.

7 MİLYON DOLARLIK SİPARİŞ ALDI

Netaş Telekomünikasyon (NETAS) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin Türk Telekomünikasyon A.Ş.'den 4.980.000 dolar tutarında HGW Wifi6 modem ve 1.200.000 dolar değerinde Set Top Box (STB) siparişi aldığı belirtildi. Şirket 30 Nisan’da 4,01 milyon dolar ve 4,1 milyon dolarlık anlaşmaya imza atmıştı. Daha sonrasında 16 Nisan’da 1,2 milyon dolarlık yeni bir anlaşma daha açıklamıştı. Yapılan bu açıklamalarla birlikte toplam sipariş tutarının 95.966.000 dolara kadar ulaştığı belirtiliyor.

Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimiz, Türk Telekomünikasyon A.Ş.'den, 4.980.000 ABD doları tutarında HGW Wifi6 modem ve 1.200.000 ABD doları tutarında Set Top Box (STB) siparişi almıştır. 

Kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Saygılarımızla."

NETAS HİSSELERİ NE DURUMDA?

Borsa İstanbul'da NETAS koduyla işlem gören şirketin hisseleri 15 Mayıs itibariyle 89,70 TL seviyesinde. NETAS hisseleri aylık bazda yatırımcısına yüzde 6,73, yıllık bazda ise yüzde 324,08 oranında kazanç sağladı. Geçtiğimiz yıla göre sağlanan kazanç oranı yatırımcıların yüzünün gülmesini sağladı.

Şirket tarafından yapılan yeni anlaşmalarla birlikte hisse fiyatlarında yine olumlu gelişmeler yaşanması öngörülüyor. Yatırımcılar hisse fiyatlarını sürekli olarak takip ederken şirket tarafından yapılan iş anlaşma açıklamaları da fiyatların değişmesinde etkili oluyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Temettü Ödemeleri Bu Yıl Büyük Kazandırdı! 2024'te Temettü Verimi En Yüksek 9 Şirket Temettü Ödemeleri Bu Yıl Büyük Kazandırdı! 2024'te Temettü Verimi En Yüksek 9 Şirket

Editör: Umut Köse