YEO Teknoloji hisseleri, temettü haberi ile seans başlangıcından tavan fiyat ile güne başladı. Şirketin yayınladığı temettü haberine göre, yüzde 62,50 oranında kar payı dağıtacak.

YEOTK koduyla işlem gören şirket, bugün seans öncesi iki KAP bildiriminde bulundu. Bunlardan biri yüzde 300 bedelsiz sermaye artırımı olurken diğeri ise yatırımcılarına 2 taksit ile dağıtacağı nakit temettü oldu.

Şirketin yaptığı bu açıklamalarla birlikte, seans başlangıcından itibaren paylar 9,92% değer kazanarak 57,05 TL’ye ulaştı.

Toplamda 0,5625 TL kar payı ödenmesi kararlaştırılırken, bu ödemeler 2 taksit ile yatırımcıya ödenecek. Ödemeler, 0,28 TL olarak iki taksit halinde elinde YEOTK hissesi bulunduran yatırımcıların hesaplarına geçecek.

Bank Of America 1,9 Milyarlık Alım Yaptı, Hisse Yükselişe Geçti Bank Of America 1,9 Milyarlık Alım Yaptı, Hisse Yükselişe Geçti

yeotk temettü

YEO Teknoloji’nin kar payına ilişkin, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Türk Ticaret Kanunu, Vergi Usul Kanunu, Sermaye Piyasası Kurulu Tebliğ ve düzenlemeleri ile Şirket Esas Sözleşmesinin ilgili kar dağıtım maddesi uyarınca,

2021 Faaliyet yılı dönem karından brüt 15,000,000-TL'nin ortaklara Genel Kurul tarafından belirlenecek tarihlerde 2 taksit halinde dağıtılması hususunun Şirketimizin yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda Genel Kurul'un onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Saygılarımızla.”

Teknoloji şirketi, 27-31 Ağustos 2021 tarihlerinde halka arz olup, 3 Eylül 2021 tarihinde Borsa İstanbul Ana Pazar’da 20 TL halka arz fiyatı üzerinden işlem görmeye başladı.