Tüm dünyada yaşanan enerji sıkıntısı ve petrol krizlerinin de etkisiyle, enerji sektöründe var olmayı hedefleyen Tezkim Tarımsal Sanayi, alternatif enerji kaynaklarından birisi olan biyoetanol yatırımını 2008 yılında tamamlamış ve üretime başladı.

Halka arzda satış, Halk Yatırım liderliğinde oluşturulacak konsorsiyum tarafından “Sabit Fiyat ile Talep Toplama” ve “En İyi Gayret Aracılığı” yöntemi ile gerçekleştirilecek.

Tezkim Özet Halka Arz Detayları

Satışa Sunulacak Pay Miktarı: 13.000.000

Dağıtım Şekli: Eşit dağıtım

Konsorsiyum Lideri: Halk Yatırım

tezkim fabrika

Halk Yatırım, şirket paylarına yönelik olarak fiyat istikrarı işlemlerinde bulunmayı planlamaktadır. Ancak Halk Yatırım, fiyat istikrarı işlemlerini kesin olarak yerine getireceğine ilişkin herhangi bir taahhüt vermemekte.

Tezkim Tarımsal Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin mevcut pay sahiplerinden Tezcanlar Yatırım A.Ş.’nin sahip olduğu 2.000.000 TL nominal değerli 2.000.000 adet pay ortak satışı yoluyla halka arz edilecek.

Yüzde 26,35 Düşüş Yaşayan Hissede Tabanda Bekleyen Lot Sayısı 9 Milyonu Aştı Yüzde 26,35 Düşüş Yaşayan Hissede Tabanda Bekleyen Lot Sayısı 9 Milyonu Aştı

Halka arz sonrasında şirket sermaye yapısının aşağıdaki şekilde olması planlanıyor.

tezkim sermaye yapısı

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

Payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 180 gün süreyle bedelli sermaye artırımı yapmayacağını, maliki olabileceği şirket paylarını satmayacağını taahhüt ediyor.