Sermaye artırımı yoluyla 28 milyon payın satışı, eşit dağıtım yöntemiyle 5-6 Ocak 2023 tarihlerinde halka arz edilen Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri’nin (TNZTP) halka arzına ilgi yoğun olarak gerçekleşti.

10,21 TL’den halka arz edilen paylar için, 398,19 TL’lik yatırım ve üzerinde talepte bulunan yatırımcıların hesaplarına en fazla 39 lot geçti.

gong4

Piramit Menkul Kıymetler liderliğinde borsada satış – sabit fiyat ile talep toplama ve satış yöntemiyle tamamlanan halka arzda, herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat ve dağıtım uygulanmadı.

Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri, sermaye artırımından elde edilecek fonun %20'sinin güneş enerjisinden elektrik üretimi yatırımında, %40'ının hastane ruhsatı satın alınmasında, %20'sinin yaşlı sağlığı bakımı turizminde ve kalan %20'sinin de işletme sermayesinde kullanılmasında planlıyor.

12 Ay Süreyle Sermaye Artırımı Olmayacak

Şirketin onaylı izahnamede yayınlanan taahhüt bilgilerinde, payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren 12 ay süreyle herhangi bir bedelli ve bedelsiz sermaye artırımı yapılmayacağı, dolaşımdaki pay miktarının artırılmamasına, bu süre boyunca yeni bir satış veya halka arz yapılmasına ya da dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi bir başka karar alınmamasına dair taahhüt verdiği yer alıyor.

72 Yıllık Maden Şirketi Borsada Halka Arz Oluyor! 72 Yıllık Maden Şirketi Borsada Halka Arz Oluyor!

Ana Pazar’da İşlem Görecek

Resmi sonuçların 9 Ocak Pazartesi günü açıklanması beklenirken, ilk işlem göreceği tarih ise Borsa İstanbul tarafından yapılacak duyuru ile belli olacak.