Tınaztepe (TNZTP) 285 Milyon TL tutarında planlanan halka arz büyüklüğü ile İzmir doğu bölgesinde bulunan 2 Hastane ve 1 Tıp Merkezi ile toplam 30,000 m2 alanda 248 yatak kapasitesi ile faaliyet gösteren 47 sağlık branşında modern tesislerinde hizmet veren bilinirliği yüksek, AR-GE alanında etkin, mali yönetimi yetkin bir hastaneler grubu şirketi.

tınaztepe halka arz

10,21 TL sabit fiyatla talep toplayan TNZTP, halka arz sonrası Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

TNZTP Halka Arz Hangi Bankalardan Talep Topluyor?

Borsada satış ve eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleşen TNZTP halka arzına, Borsa İstanbul’da işlem yapma yetkisi bulunan tüm banka ve aracı kurumlar üzerinden talep gönderilebilecek. Aynı zamanda T+1 ve T+2 bakiyeler de kullanılabilir.

Kağıt Şirketi Halka Arz Oluyor Kağıt Şirketi Halka Arz Oluyor

Yatırımcıya Sağlanan Fayda

Şirketin halka arz sunumunda, yatırımcıya sağlanan fayda bölümünde şu ifadeler yer alıyor;

Sağlık sektöründe potansiyel büyüme imkanlarından alanında uzman ve yetkin bir hastaneler grubuna ortak olarak faydalanmak. Şirketin fon kaynak kullanım hedeflerinde yer alan yatırımlardan sağlanacak getiriye ortak olmak. Kurumsal ve bireysel yatırımcıların gözettiği kurumsal yönetime, etik ilkelere, günümüzde giderek önem kazanan ESG yatırımına uygun bir yatırım fırsatı. Mevcut piyasa payının artma potansiyeli ve hastanelerin üniversite hastanesine dönüşümü, yeni hastanelerin kuruluşu, yaşlı bakım/sağlık turizmi ile kapasite artışı / yeni pazarlama stratejileri ile yüksek kazanç potansiyeli.