Tureks, gelişmiş organizasyon yapısı ve yüksek düzeydeki teknolojisi sayesinde  40 yıldan bu yana dünya genelindeki müşterilerine yüksek kaliteli ve eşsiz bir Türk mermeri, traverteni, kireç taşı, mermer plaka gibi ürün seçeneği sunan lider doğal taş firmalarından biridir. Tureks müşterilerini ve çalışanlarını her zaman yönetim politikasının temel taşları olarak görmüştür.

İleri teknolojiye sahip ve güvenliğe maksimum seviyede dikkatin verildiği bir çalışma çevresi sunmaktadır.

Tureks çalışmalarını, çalışanların güvenliğini en yüksek düzeyde sağlayacak şekilde İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarına uygun olarak yürütmektedir.

Yüksek Etik Standartlar ve Prensipler.

Tureks çalışanlarımız, toplumumuz ve Türkiye için karşılıklı faydalar elde etmek amacıyla çalışmalarında mümkün olan en yüksek etik standartlara uygun şekilde hareket etmektedir.

tureks

Ürün Yelpazesi

Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı

Şirketin  en tanınan birkaç ürününü şu şekilde sıralayabiliriz; mermer karolar, mermer pervaz, mermer plaka, mermer mozaik, tezgâhlar, makyaj masaları, mermer masa üstleri, mermer şömineler, traverten zemin karoları, traverten plakalar, traverten makyaj masaları, traverten havuz kenarları, traverten mozaik, traverten pervaz, traverten şömine, traverten tezgâh arası kaplaması, Golden Traverten, Denizli Traverteni, Ivory Traverten, Afyon Mermeri, Silver Traverten, Walnut Traverten, Muğla Mermeri, kireç taşı banyo küveti, kireç taşı zemin karosu, kireç taşı duvar karosu, kireç taşı makyaj masası, kireç taşı ve daha fazlası…

Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere tüm dünyaya mermer ihraç etmekteler. Bugün Türkiye ve ABD’de yer alan showroom’ları ve Türkiye geneline yayılan ocaklarıyla çalışmalarını büyütmeye devam ettiklerini dile getirenTureks Turunç Madencilik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Turunç, Türkiye’de bulunan 10 doğal taş ocağının yanı sıra Türkiye’de bulunan diğer kaynakları da kullanarak müşterilerine daha geniş çaplı hizmet verdiklerini belirtiyor. 

Bugün üretimlerinin yüzde 98’ini 42 ülkeye ihraç ettiklerini dile getiren Turunç, 2022 yılı cirolarının yaklaşık 63 milyon dolar olduğunu, 2023 hedeflerinin ise 76,5 milyon dolar yani yaklaşık 1,5 milyar TL olduğunu kaydediyor.

Saydığımız tüm bu gelişmeler, bizlere Şirketin Borsa istanbul için Halka Arz beklentisini doğuruyor...

Tureks, büyüme ve gelişimini sürdürürken, dünya doğal taş pazarında geçmişte elde etmiş olduğu başarıları, gelecek için bir emsal oluşturmaktadır.

Zeminleriniz, mutfaklarınız, banyolarınız, duvarlarınız, şömineleriniz, antreleriniz, döşemeleriniz, makyaj masası üstü, masa üstü ve havuz kenarlarınız için en zarif Türk mermeri, traverteni, kireç taşı ve oniksi ile meşhur olmanın Tureks;

  • İnce karo arz eden ilk kuruluşlardan biri olma,
  • Çapraz kesik traverten üreten ilk şirket olma,
  • Sheikh Abdullah Al Salem Kültür Merkezi’nin (Kuveyt Skyline mermer projesi) yaklaşık 45,000 m2’lik fayans projesi,
  • Bugüne kadarki en gözde projesi olan Kuveyt Üniversitesi’nin 30.000 m2’lik karo projesinin zamanından önce tamamlamış olma başarıları ile de nam salmıştır.
Editör: Alp Korkmaz