Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Turkcell #TCELL Dijital Sigorta şirketinin kurulumu için  Ticaret Bakanlığı’na başvurusunu tamamladığı ve şirket sermayesinin 1.000.000 TL olduğunu duyurdu. Şirket isminin ise, Turkcell Dijital Sigorta A.Ş. olacağı bilgileri paylaşıldı.

Edinilen finansal duran varlığın faaliyet konusu, “Dijitale ve yenilikçi teknolojilere dayalı sigortacılık faaliyetleri” olarak açıklanırken, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamanın tamamında şu ifadeler yer aldı,

Borsada İşlem Yapan Yabancı Yatırımcı Azalıyor Borsada İşlem Yapan Yabancı Yatırımcı Azalıyor

turkcell sigorta şirketi

“Sermayesinin tamamına sahip olduğumuz Turkcell Finansman A.Ş.'nin %100'üne sahip olacağı, dijital deneyim odaklı ve veriye dayalı yenilikçi sigorta çözümleri sunacak olan Turkcell Dijital Sigorta A.Ş.'nin, kuruluş izni için Ticaret Bakanlığı'na başvuruda bulunulmuştur. Şirketin sermayesi 1.000.000 TL'dir. Kuruluşa ilişkin Ticaret Bakanlığı'nın onayı sonrasında, kuruluşun tescili ile ruhsat başvuru sürecine başlanacaktır.

Şirket kuruluşunun kamuya açıklanması, yatırımcıların yatırım kararını ve pay değerini etkileyebilecek nitelikte olması nedeniyle Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ncı maddesi kapsamında Yönetim Kurulu kararıyla ertelenmiştir.”