Global Tower’ın 2016 yılının Ekim ayında halka arz onayı çıkmış, talep toplama tarihleri belirlenmişken, ABD’nin Başkanlık seçimlerinin ve FED faiz kararlarının piyasalardaki oluşabilecek etkileri sebebiyle, Turkcell ile mutabık kalarak iptal edildiği açıklanmıştı.

global tower

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri Halka Arzı Onaylandı Forte Bilgi İletişim Teknolojileri Halka Arzı Onaylandı

Turkcell İletişim Hizmetleri (TCELL), sermayesinin tamamına sahip olduğu iştiraki Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.’nin (Global Tower) paylarının bir kısmının piyasa koşullarına bağlı olarak, yurt içinde ve gerektiğinde yurt dışında halka arzına ilişkin hazırlık çalışmalarının başlatılmasına karar verildiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurdu.

Global Tower

2006 yılında %100 Turkcell iştiraki olarak kurulan Global Tower, Türkiye’nin ilk bağımsız kule şirketidir. 2006 yılında sektöre kule hizmetleri sunarak giren Global Tower bugün, GSM ve sabit hat operatörleri, TV ve radyo kanalları, servis sağlayıcılar gibi müşterilerinin saha ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Portföyündeki servis noktalarının bir kısmı kuleli olup diğerleri bina üstü veya bina içi sistemlerdir. Bu sahalara ek olarak mobil kuleyle de hizmet sunmaktadır.

Çorlu ve Ankara’daki Uydu Yer İstasyonları üzerinden müşterilerine uçtan uca kapalı devre uydu hizmeti sağlanmaktadır.

2000’in üzerinde müşteri lokasyonunda sistem birincil hat ve yedekleme için kullanılmakta olup, Turkcell Grup firmalarına, kamu ve kurumsal müşterilere uydu hizmeti sunulmaktadır.