Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, Routers’a yaptığı açıklamada, 2022 yılı ilk çeyreğinde tarihindeki en yüksek faaliyet karına ulaştıklarını ifade ederken, Mayıs ayı itibariyle de birden çok parametrede 2019’un üzerinde performans kaydedildiğini ifade etti.

Ortaklığın 2022 yılının birinci çeyreğindeki toplam gelirleri, 3,1 milyar dolar ile 2019 yılının aynı dönemindeki toplam gelirlerini yüzde 10 aştı. Toplam gelirin yüzde 32’sini oluşturan kargo gelirleri söz konusu çeyrekte 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 141 artış gösterdi.

RGYAS Halka Arzı Yatırımcısından Talep Topluyor! RGYAS Halka Arzına Dair Detaylar RGYAS Halka Arzı Yatırımcısından Talep Topluyor! RGYAS Halka Arzına Dair Detaylar

turkish cargo halka arz

Halka Arz Değerlendiriliyor

Ahmet Bolat, iştirakleri Turkish Cargo ve Anadolu Jet için, THY’ye en çok katkı sağlayacak stratejiler üzerinde bir yılı aşkın çalıştıklarını, “Bu stratejiler kapsamında; kısmi bölünme, yeni ortaklıklar, halka arz gibi değişik alternatifleri değerlendiriyoruz” dedi.

Bolat, "AnadoluJet özelinde Türk Hava Yolları’nın büyümesini de destekleyecek bir LCC Stratejisi (düşük maliyetli havayolu) üzerinde çalışmalarımız devam etmekte... Ortaklığımız için en büyük fayda ve değeri oluşturacak modeli bulma konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.