Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. (ULKER) tarafından 18 Temmuz 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde ortaklara inceleme hakkı duyurusu hakkında açıklama yaptı.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamada, '' Şirketimiz Ülker Bisküvi Sanayi Anonim Şirketi yönetim kurulunca Şirket bağlı ortaklıklarından Biskot Bisküvi Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Ülker Çikolata Sanayi A.Ş.’nin ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde tüm aktif ve pasif malvarlığı unsurlarının bir kül halinde Şirketimiz tarafından devralınması suretiyle birleşme işlemine ilişkin alınan 25/04/2023 tarihli ve 2023/05 Sayılı sayılı kararı doğrultusunda hazırlanan birleşme sözleşmesi, birleşme raporu, son üç yılın finansal tabloları ile yıllık faaliyet raporları, birleşme işleminin onaylanacağı genel kurul toplantısı tarihinden önce otuz gün süresince 21/07/2023 tarihinden itibaren Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. Kısıklı Mah. Ferah Cad. No:1 Büyük Çamlıca Üsküdar İstanbul adresindeki şirket merkezimizde ortaklarımızın incelemesine hazır bulundurulacağı 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 149 uncu maddesi gereğince Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nin 18.07.2023 tarih ve 10873 sayısında ilan edilmiş olup, ekte sunulmaktadır.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 3 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 3 Temmuz 2024

Ayrıca, söz konusu belgeler ile esas sözleşme tadil tasarısı, uzman kuruluş raporu, son üç yıllık bağımsız denetim raporları, duyuru metni ve birleşme sonrası tahmini açılış bilançosu, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda ve Şirketimizin https://ulkerbiskuviinvestorrelations.com/ internet sitesinde pay sahiplerimizin incelemesine hazır bulundurulacaktır.'' açıklamalarında bulunuldu.

Editör: Ece Çavuşlu