Ulusoy Un (ULUUN) geçtiğimiz Haziran ayında, iştiraki Söke Değirmencilik  için halka arz çalışmalarının başlanacağı ve ardından da Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapılacağını KAP aracılığıyla açıklamıştı.

söke un

Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının tamamının satın alımı konusunda 168.900.000 TL 11.01.2022 tarihinde peşin ve 650.000 EUR 11.01.2023 tarihinde ödenmek üzere anlaşmaya varıldığı ve satın alım sözleşmesi imzalandığı açıklanmıştı.

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde şirket Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy, yaptığı açıklamada iştirakleri Söke Değirmencilik’ in yeni tesislerle unlu mamuller sektöründe de büyümesini hedeflediklerini dile getirdi.

Otomotivin Lider Akü Şirketi Halka Arz Olacak! 75 Milyon Pay Dağıtılacak Otomotivin Lider Akü Şirketi Halka Arz Olacak! 75 Milyon Pay Dağıtılacak

Profesyonellerin ve tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun ürün çeşitliliği ile Türkiye'nin lider ve yenilikçi un markası konumunda olan Söke 2022 yılı itibari ile Türkiye'nin ve sektörün global markalarından Ulusoy Un bünyesine dahil oldu.