Şirket çalışmalara başlanacağını ve ardından da Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapacağını KAP üzerinden açıkladı.

Limak Çimento (LMKDC) Halka Arz Talep Toplama Başladı! Kaç Lot Verecek? Limak Çimento (LMKDC) Halka Arz Talep Toplama Başladı! Kaç Lot Verecek?

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

Şirketimizin bağlı ortaklığı Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret  Anonim Şirketi'nin paylarının Borsa İstanbul AŞ'de işlem görmesi amacıyla halka arz edilmesi hususunun görüşülerek karara bağlanması için tüzel kişi temsilcimiz Sayın Kamil Adem bugün görevlendirilmiş ve Söke Değirmencilik San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu'nda konu görüşülerek karara bağlanmıştır.

Bu karara göre; 30.06.2022 tarihli Uluslararası Finansal Tablo Standartları'na göre hazırlanmış finansal tablolarımızın bağımsız denetiminin tamamlanmasını müteakiben halka açıklık oranı, pay ihraç fiyatı, sermaye artırımı/ortak satışı oranı, aracı kurum seçimi…vb. gibi konulara bilahare karar verilmek üzere çalışmalara başlanacak olup Sermaye Piyasası Kurulu'na ve ardından diğer kurum ve kuruluşlara başvurular yapılacaktır. Kamuoyuna duyurulur.

Ocak Ayında Bünyesine Aldı

Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının tamamının satın alımı konusunda 168.900.000 TL 11.01.2022 tarihinde peşin ve 650.000 EUR 11.01.2023 tarihinde ödenmek üzere anlaşmaya varıldığı ve satın alım sözleşmesi imzalandığı açıklanmıştı.

Profesyonellerin ve tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun ürün çeşitliliği ile Türkiye'nin lider ve yenilikçi un markası konumunda olan Söke 2022 yılı itibari ile Türkiye'nin ve sektörün global markalarından Ulusoy Un bünyesine dahil oldu.

Ulusoy Un birlikteliği ile daha güçlü bir yapıya kavuşan Söke, sektörün öncüsü ve global dünyanın bir parçası olma hedefi ile yoluna devam ediyor.