Aile şirketi olarak kurulup, Aralık 2014'de halka arz olan Ulusoy Un, geçtiğimiz Ocak ayında 168 milyon 900 bin TL peşin, kalan 650 bin Euro’yu ise 2023’te ödemek üzere Söke Un’u bünyesine kattı.

söke un-1

SPK'dan Bayram Öncesi Halka Arz Onayı Geldi! SPK'dan Bayram Öncesi Halka Arz Onayı Geldi!

Satın alma sonrası 2 bin 100 ton günlük buğday işleme kapasitesini, 3 bin 200 tona çıkaran Ulusoy Un, %100 bağlı ortaklığı olan Söke Değirmencilik San. Ve Tic. A.Ş.’yi halka arz edecek.

Bugün (05.10.22) tarihli yapılan KAP açıklamasında, “Şirketimizin %100 Bağlı ortaklığı konumunda olan Söke Değirmencilik San.ve Tic. A.Ş. halka arzına ilişkin Sermaye Piyasası Kuruluna onay başvurusu yapılmıştır. Kamuoyunun bilgilerine sunarız.” İfadesiyle yapılan başvuru duyuruldu.

Değirmencilikteki 60 yıla yakın uzmanlığı ve tecrübesiyle üretimin her aşamasında yüksek kaliteyi odağında tutan Söke, çevreye ve insana karşı saygı ve güven anlayışıyla gerçekleştirdiği dünya standartlarındaki teknoloji yatırımları, profesyonellerin ve tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun ürün çeşitliliği ile bugün Türkiye’nin lider ve yenilikçi un markası konumunda.