İş Yatırım tarafından sunulan güncel verilere göre, yabancı yatırımcı bazlı hisse senetlerindeki günlük değişimler dikkat çekiyor. Bu güncel tabloda, yabancı yatırımcıların en çok artan ve en çok azalan hisseler ayrıntılı olarak listelendi. İşte yabancı yatırımcıların ilgi odağındaki hisselerin detayları:

Günlük yabancı oranları tablosunda, yabancı yatırımcıların en çok artan hisseleri incelendiğinde, belirli hisselerde dikkate değer bir yükseliş görülüyor. Bu hisseler, yabancı yatırımcıların özellikle ilgisini çekmiş durumda ve yatırımcılar bu hisselere yoğun talep göstermiş bulunuyor.

Öte yandan, günlük yabancı oranları tablosunda en çok azalan hisseler de gözlemleniyor. Bu hisselerde yaşanan düşüşler, yabancı yatırımcıların ilgisinin azaldığını ve bu hisselerden çıkış yönünde tercihlerde bulunduğunu gösteriyor.

İş Yatırım'ın sunmuş olduğu bu veriler, yabancı yatırımcıların piyasaya olan bakış açılarını ve tercihlerini yansıtmaktadır. Yatırımcılar için önemli bir gösterge olan bu tablo, piyasada yaşanan güncel gelişmeleri takip etmek ve yatırım stratejilerini belirlemek adına değerli bir kaynak olarak öne çıkmaktadır.

Bugün çıkan raporumuzda, günlük bazda yabancı oranı en çok artan hisseler;

IHGZT:2.19 bps,

IHLAS:2.06 bps,

SAMAT:1.98 bps, iken,

azalan hisseler ise;

ORCAY:-3.46 bps,

BRKVY:-1.99 bps,

KAPLM:-1.77 bps. olarak görüntülenmektedir.

Son günlerde yabancı oranı sürekli artan hisselerden 5 tanesi;

BASGZ:10 gün,

SUWEN:10 gün,

Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma

TABGD:10 gün,

KRTEK:8 gün,

TKFEN:8 gündür yabancı oranları sürekli artış gösteriyor.

Son günlerde yabancı oranı sürekli düşen hisselerden 5 tanesi;

OSMEN:9 gün,

INFO:7 gün,

MIATK:7 gün,

MIPAZ:7 gün,

SELEC:7 gündür yabancı oranları sürekli düşüş gösteriyor.

Editör: Ece Çavuşlu