Tasarruf ve yatırım danışmanlığı yapan Mert Başaran bir haftada yüzde 70 gerileyen hisse hakkında değerlendirmede bulundu. Uzman isim, bir hafta içerisinde yüzde 70 düşüş yaşayan hisse hakkında önemli açıklamalarda bulunuldu. Son dönemde borsadaki yükseliş yatırımcıların dikkatini çekmeeye devam ederken bazı hisselerde ise düşüş sürmeye devam ediyor.

O HİSSEDE 1 HAFTADA YÜZDE 70 DÜŞÜŞ

Borsa İstanbul'da işlem gören Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. (BJKAS) son dönemde büyük bir düşüş dönemine girmiş durumda. Şirketin hisseleri son günlerde sürekli taban giderken yatırımcılar hissenin geleceği hakkında yapılan değerlendirmeleri inceliyor. 24 Nisan 2024 tarihinden itibaren kesintisiz bir düşüş sergileyen BJKAS hisseleri 22.82 TL'ye kadar gerilemiş durumda. 19 Nisan’da 89.75 TL olan hisse değeri, 11 Mayıs itibariyle 22.82 TL'ye kadar gerileyerek yüzde 74’lük bir değer kaybı yaşadı. Beşiktaş'ın bu sezon ligde göstermiş olduğu performansın da hisse fiyatlarında etkili olacabileceği aktarılırken henüz bu düşüşün nedeni yetkililer tarafından açıklanmamış durumda. 

Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti

19 Nisan tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre Engin Meral, Neslihan Kaya, Nuri Budakoğlu, Adem Karataş, Muammer Geçgel ve Veysel Karadeniz’e, Beşiktaş Futbol Yatırımları hisselerindeki işlemler sebebiyle 6 ay süreyle işlem yasağı getirilmişti. Getirilen bu yasakların BJKAS hisselerindeki değer düşüşünde etkili olup olmadığı da merak ediliyor.

UZMAN İSİM AÇIKLAMADA BULUNDU

Tasarruf ve yatırım danışmanlığı gibi hizmetler veren Mert Başaran hisse hakkında yaptığı açıklamada; “1 milyonluk para yatıranın parası 330 bin TL oldu. Gerçekten bu insanlara yazık! Lütfen yeni başlayanlardansanız bireysel hisse almayın! Hisse fonu alın! Hiç bir hisse fonu 1 haftada %70 düşmez. Edep yahu. Borsa kumar değildir ama kumar oynamak isterseniz en güzel kumarhane yine borsadadır! Kararı siz verin iyi şirketlerden oluşan büyük bir sepet fonu mu? Yoksa tek hisse ile kısa vadede köşe dönmece mi? 90 lira olan hisse 22 lira…Yazık bu insanlara cidden yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

Mert Basaran Yorum

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Editör: Umut Köse