İş Yatırım müşterileri için günlük veriler yayınlamaya devam ediyor. 20 Mayıs Pazartesi günü hareketlenmesi muhtemel 5 hisse belli oldu. Yatırım bankası tarafından yayınlanan günlük analiz verileri birçok yatırımcı tarafından takip edilmeye devam ediyor. Şirket durumu ve piyasa koşullarına göre hazırlanan hareketlenmesi muhtemel listesinin bugünkü 5 adayı belli oldu.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,16 yükselişle rekor seviye olan 10.660,80 puandan başladı. Bankacılık endeksi yüzde 0,02 ve holding endeksi yüzde 0,16 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 1,49 ile spor, en çok kaybettiren yüzde 0,44 ile menkul kıymetler ortaklığı oldu. İş Yatırım 20 Mayıs itibariyle hareketlenmesi muhtemel hisseleri müşterileriyle paylaştı. 

HAREKETLENMESİ MUHTEMEL 5 HİSSE BELLİ OLDU

İş Yatırım tarafından 20 Mayıs'ta hazırlanan analiz raporuna göre bugün hareketlenmesi muhtemel 5 hisse belli oldu. Haftanın ilk gününde Akbank (AKBNK), Koç Holding (KCHOL), Migros (MGROS), TAV Holding (TAVHL) ve Türk Hava Yolları (THYAO) şirket hisselerinde hareketlenme meydana gelebilir. İş Yatırım tarafından yayınlanan günlük analiz raporlarında detaylar şu şekilde verildi;;

Akbank (AKBNK)

Işyatırım20Mayis

Koç Holding (KCHOL)

Işyatırım20Mayis2

Migros (MGROS)

Işyatırım20Mayis3

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 10 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 10 Haziran 2024

TAV Holding (TAVHL)

Işyatırım20Mayis4

Türk Hava Yolları (THYAO)

Işyatırım20Mayis5

Borsa İstanbul BIST100 endeksi rekor kırmaya devam ederken kişiler yatırımlarını değerlendirebilmek borsaya giriş yapmaya başladı.  Yatırım bankaları arasında en çok tercih edilen İş Yatırım müşterilerine sağladığı günlük veriler ve analiz raporları sayesinde birçok kişinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Yatırım bankası tarafından yayınlanan verilerle birlikte kişiler yatırımlarını değerlendirme yaparak yönlendirebiliyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Editör: Umut Köse