Borsa İstanbul’da 25 şirket bu yıl halka arz olarak işlem görmeye başladı. Sırada onay bekleyen 30 şirket taslak izahnamesini yayınlarken, listeye her ay yenileri de dahil oluyor. Geçtiğimiz yıl 52 şirket ile son yılların rekoru kırılırken, bu yıl bu sayının üzerine çıkılması beklentileri ise sürüyor.

Yurt içi bireysel yatırımcının, özellikle merakla beklediği ve dağıtım şeklinin eşit dağıtım yöntemiyle yapılacağı bilinen, 4 şirketin halka arz bilgileri şöyle;

Obase Bilgisayar

Halka arz edilecek payların toplam nominal değeri 14.000.000 TL olup, çıkarılmış sermayeye oranı %40, sermaye artırımı sonrasında ulaşılacak 45.500.000 TL tutarındaki çıkarılmış sermayeye oranı ise %30,77 olacak.

obase bilgisayar-1

Otomotivin Lider Akü Şirketi Halka Arz Olacak! 75 Milyon Pay Dağıtılacak Otomotivin Lider Akü Şirketi Halka Arz Olacak! 75 Milyon Pay Dağıtılacak

Halka arz kodu; #OBASE

Halka arz tarihi; Tarihi henüz açıklanmadı – 2 iş günü süreyle talep toplanacak.

Halka arz fiyatı; Belirtilmedi                                                

İşlem göreceği Pazar; Ana Pazar

Dağıtım yöntemi; Eşit Dağıtım

Oncosem Onkolojik Sistemler

İlaç hazırlama sistemleri alanında Ankara’da faaliyet gösteren şirketin halka arzında, Yurt İçi Bireysel yatırımcıya 1.175.000 adet pay satışa sunulacak.

ONCSM koduyla halka açılacak şirketin halka arzına katılım sağlamak isteyen Yurt İçi Bireysel yatırımcılar, sadece İnfo Yatırım üzerinden taleplerini iletebilecek.

oncosem-1

Halka arz kodu; #ONCSM

Halka arz tarihi; Açıklanmadı

Halka arz fiyatı; 22,70 TL (*Taslak İzahname)                                                 

Dağıtım yöntemi; Eşit dağıtım

Satışa sunulacak pay miktarı; 4.700.000

Kaymet Metal

Kaymet Metal, Borsada satış yöntemiyle, tüm yatırımcılara eşit dağıtım uygulanarak halka arz edilecek.  Kaymet Metal, sermaye artırımı yoluyla halka arz edeceği 9.000.000 TL nominal değerli ve ortak satışı yoluyla halka arz edeceği 1.500.000 TL nominal değerli paylar olmak üzere toplam 10.500.000 nominal değerli paylarını halka arz sonrası 33.000.000 TL’ye ulaşacak çıkarılmış sermayeye oranı %31,82 olacak.

kaymet-metal

Halka arz kodu; #KAYMT

Halka arz tarihi; Açıklanmadı

Halka arz fiyatı; Açıklanmadı                                                

Dağıtım yöntemi; Eşit dağıtım

Satışa sunulacak pay miktarı; 10.500.000

Kıraç Galvaniz

Kıraç Galvaniz halka arzı borsada satış yöntemi ile yapılacak olup, tüm yatırımcılara eşit dağıtım ile payların satışı gerçekleşecek. Halka arza katılmak isteyen yatırımcılar, Borsa İstanbul’da işlem yapma yetkisi bulunan tüm aracı kurum ve bankalar üzerinden katılım sağlayabilecek.

kıraç galvaniz

Halka arz tarihi; Açıklanmadı – İşlem saatleri 10:30 – 13:00

Halka arz fiyatı; Açıklanmadı                                                

Dağıtım yöntemi; Eşit dağıtım

Satışa sunulacak pay miktarı; 28.500.000

Tahsisat oranları; Tüm yatırımcılara eşit