REEDR, 2023-2024 basketbol sezonu için Samsunspor Kulübü ile ana sponsorluk anlaşması imzaladığını duyurdu.

Reeder Teknoloji, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından tescil edilen bu anlaşma ile Samsunspor Basketbol Takımı’nın isminin Reeder Samsunspor Basketbol Takımı olarak değiştirildiğini bildirdi.

Reeder Teknoloji #REEDR Halka Arzı

13-14-15 Eylül tarihlerinde gerçekleştirdiği halka arzın ardından Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayan Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin #REEDR hisseleri, 21 Eylül günü sabah seans açılışı itibariyle borsada alınıp satılmaya başlanmıştı.

Şirket, halka arz sırasında bireylere eşit dağıtım yöntemini tercih etmiş ve toplamda 215.000.000 lot hisse yatırımcılarına dağıtmıştı. Halka arz fiyatı hisse başına 9,30 TL olarak belirlenmişti.

Halka arz sürecinde yatırımcılara toplamda 46 lot (428 TL değerinde) pay dağıtımı gerçekleşmişti.

Koç Metalurji Halka Arz Oluyor Koç Metalurji Halka Arz Oluyor

KAP Açıklaması

REEDR'ın Samsunspor Basketbol Takımı ile imzaladığı sponsorluk sözleşmesi hakkında KAP'a yapılan bildirim ise şu şekilde:

"Değerli Paydaşlarımız,

Şirketimizin 18.09.2023 tarih ve 2023/26 sayılı yönetim kurulu kararı gereğince;

Şirketimiz ile Samsunspor Kulübü arasında yapılan sponsorluk anlaşması Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından bugün tescil edilmiştir. Bu sözleşme gereğince, 2023-2024 basketbol sezonu boyunca ve 2024-2025 basketbol sezonunun resmi başlangıç tarihine kadar Samsunspor Kulübü Basketbol Takımı’nın ana sponsoru Reeder Teknoloji AŞ olmuştur. 2023-2024 Basketbol Ligi boyunca yapılacak müsabakalar sırasında takım “REEDER SAMSUNSPOR BASKETBOL TAKIMI” olarak anılacaktır.

Yaptığımız bu sponsorluk anlaşması sayesinde Samsun şehrinde ve Türkiye’de basketbola katkı vermenin yanı sıra, markamızın daha geniş kitlelere ulaşmasını hedeflemekteyiz.

Kamuoyuna saygıyla duyrulur."