YEO Teknoloji Halka Arz Edecek

Yıl sonuna kadar halka arzı gerçekleşmesi beklenen YEO Teknoloji’nin halka arz detayları da açıklanmaya başladı. Halka arzın yılın ikinci yarısında SPK tarafından onaylanıp tamamlanması bekleniyor.

Şirketin halka arz amacı, işletme sermayesinin güçlendirilmesi, ihracat faaliyetlerinin artırılması, kapasite artışı ve yeni yatırımlar gibi pek çok alanda fayda sağlaması bekleniyor. Henüz resmi olmamakla birlikte, halka arzın fiyatı belli değil. 2 iş günü süresince sabit fiyatla talep toplanacak ve en çok merak edilen konulardan biri de dağıtım yönteminin eşit olarak gerçekleşeceği biliniyor.

Son zamanlardaki halka arz ilgisinin azaldığı düşünülse de teknoloji şirketlerine ait hisselerin yine bu son dönemde artışta olduğu gözlemlenmekte. YEO Teknoloji’nin de halka arzdan sonra nasıl bir performans göstereceği şimdiden merak ediliyor.

YEO TEKNOLOJİ HAKKINDA

Kurulduğu günden bu zaman kadar 15 yıl içerisinde enerji üretiminden iletimine ve dağıtımına, akıllı ve verimli elektrik enerjisi çözümleriyle elektrifikasyonda ve otomasyonda lider firma pozisyonuna ulaşmıştır. Güçlü teknik tecrübesi ve birikimiyle, geniş ve tamamlayıcı portföyüyle YEO otomasyon, dijitalizasyon ve elektrifikasyon alanlarında en modern çözümleri sunmaktadır.