Bugün (29 Aralık) toplanan Yönetim Kurulu, SPK’ya ön izin başvurusunda bulunulması için karar aldığını duyurdu.

Yeşil Yapı’nın konuya ilişkin yaptığı KAP açıklaması şöyle oldu;

yeşil global enerji

Şirketimizin %29,90 hissesi oraninda iştiraki olan Yeşil Global Enerji A.Ş.'nin,  29.12.2022 tarihinde toplanan yönetim kurulu üyelerinin almış olduğu karara istinaden, İştirakimiz Yeşil Global Enerji A.Ş.'nin şirket paylarının 2023 yılında  halka arz edilmesi amacıyla İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile sözleşme imzalanmasına Halka Arz edilecek payların  Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlamasına ve bu kapsamda Şirket Esas Sözleşmesi'nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na ön izin başvurusunda bulunulmasına karar verilmiştir.

49 Yıllık Cam İşleme Fabrikası Halka Arz Oluyor! 49 Yıllık Cam İşleme Fabrikası Halka Arz Oluyor!

İştirakimiz Yeşil Global Enerji A.Ş.'nin halka arz süreci ile ilgili gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılar ile paylaşılacaktır.

Yeşil Global Enerji

Yeşil Global Enerji, temeli 2007’de atılan ve kurulduğu günden bugüne yaptığı yatırımlar ile enerji sektöründe birçok ilke imza atmış, birçok ödül kazanmış bir enerji üretim firmasıdır. Yeşil Global Enerji yatırımı olan ve 2009 yılında devreye alınan Odayeri Çöp Biyogaz Santrali alanında Avrupa’nın en büyüğü unvanına layık görülmüştür.