Ahlatcı Doğal Gaz, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, 2 Ocak’ta gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında bedelsiz sermaye artırımına gitme kararı aldığını yatırımcısı ile duyurmuştu.

Yüzde 1150 Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak

Duyuruda, şirketin mevcut 208 milyon TL olan çıkarılmış sermayesinin, Emisyon Primi hesabından karşılanmak suretiyle 2 milyar 392 milyon TL artırılarak, bir defaya mahsus olmak üzere 750 milyon TL olan kayıtlı sermaye tavanının aşılarak, 2 milyar 600 milyon TL'ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

Ayrıca, AHGAZ şirketi sermayesinin yüzde 1.150 oranında bedelsiz olarak artırılması kapsamında ihraç edilecek, artırılan 2 milyar 392 milyon TL'lik sermayeyi temsil edilen payların; tüm pay sahiplerine payları oranında dağıtılmasına, sermaye artırımında A Grubu paylar karşılığında A Grubu, B Grubu paylar karşılığında B Gurubu paylar verilmesine karar verildiği açıkladı.

ahgaz-1

AHGAZ Faaliyeti Nedir ?

Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş., İstanbul Ticaret Siciline 514567 sicil numarası ile kayıtlı olup, kurulmuş ve kurulacak şirketlerin; Doğal Gaz Dağıtım faaliyetlerinin yürütülmesi amacı ile 2004 yılında Enerji Yatırım Holding A.Ş. unvanıyla kurulmuştur.

Bugün 4 Şirket Genel Kurul Toplantısı Yapacak Bugün 4 Şirket Genel Kurul Toplantısı Yapacak

2021 yılında Ahlatcı Holding A.Ş. tarafından STFA Yatırım Holding A.Ş. ve Energıser Turkey Sarl’e ait payların tamamı satın alınmış ve 2022 yılında Şirket ünvanı Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş. olarak değiştirilmiştir. Şirket Ahlatcı Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir.