Hub Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (HUBVC) mevcut sermayesini yüzde 328,57 artışla 70 milyon TL'den 300 milyon TL'ye çıkaracak. Sermaye tavanı artırımı ile ilgili yatırımcısını KAP aracılığıyla bilgilendirdi.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 12 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 12 Temmuz 2024

HUBVC Sermaye Tavanı Artırımı Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ''Yönetim Kurulumuz'un 14.04.2023 tarihli toplantısında;

  • Kayıtlı sermaye tavanının 70.000.000 TL'den 300.000.000 TL'ye yükseltilmesine,
  • Esas sözleşmenin "Sermaye ve Hisse Senetleri" başlıklı 8 inci maddesinin ekteki şekilde tadil edilmesine,
  • Kayıtlı sermaye tavan artırımı ve esas sözleşme değişikliği için Sermaye Piyasası Kurulu'na ("SPK") müracaat edilmesi ve diğer işlemlerin yerine getirilmesi hususlarında Genel Müdürlüğe yetki verilmesine katılanların oy birliğiyle karar vermiştir. Bu karar doğrultusunda 17.04.2023 tarihinde SPK'ya başvuruda bulunulmuştur. 28.04.2023 tarihi itibariyle kayıtlı sermaye tavanı izni geçerlilik süresinin 2023-2027 yılları olarak belirlenmesi için SPK'ya gerekli belgeler iletilmiştir. Güncel esas sözleşme tadil metni ekte yer almaktadır.

Pay sahipleri ve Kamunun bilgisine sunarız.'' açıklamalarında bulundu.

sermaye-tavani

 Hub Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Faaliyeti Nedir ?

Hub Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, gelişme potansiyeli taşıyan erken aşama teknoloji girişimlerine finansman ve geniş kapsamlı destek sağlayarak global çapta başarılı olmalarını hedeflemektedir.

Başarısızlık oranlarının %80’leri bulduğu erken aşama girişimcilik dünyasında Hub GSYO başarıya giden yolda girişimlere, Türkiye’de veya yurtdışında bulunan fonlardan Seri A yatırımı alabilecekleri seviyeye gelene kadar gerekli desteği vererek önemli bir kaldıraç rolü oynamaktadır.

Hub GSYO tecrübeli yönetim ekibi ve alanında kendini kanıtlamış mentor ağı sayesinde ürün-pazar uyumu, strateji, fiyatlama, pazarlama, yeni müşterilere erişim, ekibin geliştirilmesi, finansal planlama, satış kanalları geliştirme, globale açılma, yeni yatırımcılara erişim gibi birçok konuda yatırım yapılan girişimlerin büyümesine destek sunmaktadır.

Yapılan ilk yatırımdan itibaren girişimlere gelişme imkanı sağlayan, pazar araştırmasından ekip çalışmasına, muhasebeden ürün gelişimine kadar bir çok konuda, girişimin büyümesine ve globalleşmesine destek sunmaktadır.

Editör: Ece Çavuşlu