Brüt %432,42 oranında ve toplamda 386,5 milyon TL temettü ödemesi için (10.05.2023) yarın dağıtım işlemleri başlıyor.

* Şirket, 2022 Ocak-Aralık dönemine ilişkin olarak, Her 1 TL nominal bedelli hisseye brüt 4,32 TL ve net 3,89 TL kar payı olmak üzere, toplam net 386,5 milyon TL ve % 389,17 oranında net kar dağıtımı yapılacak.

- Kârda imtiyazlı pay grubu yoktur.
- Dağıtılan 386.509.628,10 TL tutarındaki kâr payına tekabül eden hisseler için, tamamının gerçek kişi olduğu varsayılarak %10 stopaj oranı kullanılarak hesaplama yapılmıştır.
* Nakit kar payı dağıtımı peşin olacak, dağıtım işlemleri 10 Mayısta (yarın) başlayacak.
* Şirket pay biçiminde ödeme yapmayacağını açıkladı.
* Toplamda net 386,5 milyon TL nakit kar payı ödemesi yapılacak.

mavi-1

* Temettü ödemesi 10 Mayıs’ta hak kullanımının belirlenmesi ile başlayıp;
12 Mayıs’ta hissedarların hesaplarına yansıyacağı görülmekte.

Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAVI) Firması’nın Kuruluş – Sermaye – Ortaklık - Faaliyeti Yapısı

* Firma Merkezi : İstanbul
* Kuruluş Yılı : 1994
* Borsada İşlemlerin Başlaması : Haziran 2017
* BİST’te İşlem Gördüğü Pazar : Yıldız Pazar

mavi-2

* Halka Açıklık Oranı : % 72,82
* Şirketin sermayesi : 99,3 milyon TL
* Ortaklık yapısı :
Seyhan Akarlılar

% 9,06
Fatma Elif Akarlılar

% 9,06
Hayriye Fethiye Akarlılar

% 9,06
Diğer

% 72,82

* Faaliyet konusu :

Yeni Halka Arzın Sonuçları Açıklandı! Bireysel Yatırımcıya Bu Kadar Lot Düştü Yeni Halka Arzın Sonuçları Açıklandı! Bireysel Yatırımcıya Bu Kadar Lot Düştü

* Her cins tabii ve sun'i kumaştan üretilmiş hazır giyim eşyalarının ve tekstil ürünlerinin tasarımı, imalatı, ithalatı, ihracatı ve pazarlaması ile uğraşmak.
* Yurt içinde ve yurt dışında
özel markalar altında üretilen hazır giyim eşyaları, iç ve dış giysilerinin, çocuk eşyalarının, gençlik için üretilen özel giyim eşyalarının, özellikle "Mavi, Mavi Jeans" markası ve/veya başka markalar ile üretilen her nev'i giysinin alım satımı iç ve dış pazarlaması ile uğraşmak, bununla ilgili mağazalar açmak ve işletmek, bu ürünlerin toptan ve perakende, yurt içinde veya yurt dışında pazarlamasını temin amacıyla satış organizasyonları kurmak ve işletmek.
* Örme ve tekstil sanayi ürünlerinin imalatı için gerekli aksesuar, fermuar, düğme, dar dokuma, şerit, lastik, kordon ve benzeri malzemeler ile bunların imalat makinalarının, aksam ve edevatının, paketleme makinaları, üretim bantları, konveyürler ile kimyevi maddeler, boyalar, apreleme, ütüleme, kasarlama malzemelerinin, madeni yağların imalatı, ithalatı, ihracatı ve pazarlaması ile uğraşmak.
* Konu ile ilgili model çıkartmaya yarayan özel plakalar, mumlar, parafinler, sabunlar, organik kimyevi müstabzarlar, petrol türevlerinin imalat, ithalat, ihracat ve pazarlaması ile uğraşmak.
* Tekstil ve örme sanayinde kullanılan model ve kalıp çıkarmaya yarayan uygulamalı bilgisayarlar, büro makinaları, kırtasiye ve hırdavat malzemeleri, triko ve konfeksiyon imalatına yarayan özel örme, dokuma, nakış, dikiş ve trikotaj makinaları, bilgi işlemli makinelerin ithalat, ihracat ve ticareti ile uğraşmak.
* Hazır giyim mağazalarında satılabilecek deri ve tekstil aksesuar malzemeleri, giyim kuşam aksesuar ve süs malzemeleri, kravat, eşarp, mendil, çorap ve benzeri tuhafiye sanayi ürünleri parfümeri ve bijuteri malzemelerinin, kırtasiye eşyalarının ve büro araç gereçlerinin tasarımı, imalatı, ithalatı, ihracatı, iç ve dış pazarlaması ile uğraşmak.

Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAVI) Firması Hisselerinin Borsada Performansı Nasıl?

Bugün (09 Mayıs) öğleden sonra BİST100 endeksi 4.599,40 puanda ve % 0,82 oranında yükselişte.

MAVI hisseleri ise 107,20 TL % 0,85 oranı ile yükselişte seyrediyor. Hisse en düşük 105,50 TL, en yüksek ise 108,40 TL fiyatını gördü. Hissenin 52 haftalık performansında en düşük 37,72 TL ve en yüksek ise 137,10 TL’yi gördü.

Editör: Ece Çavuşlu