SPK Tek Seferde 3 Şirketin Halka Arzını Onayladı SPK Tek Seferde 3 Şirketin Halka Arzını Onayladı

Yeni dönemde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı modeli için çalışacaklarını açıklayan Zeki Zeray, halka arz olmak adına da şu açıklamalarda bulundu; “Hedeflerimiz doğrultusunda; Zeray olarak başta finansal gücümüz, marka değerimiz, sektördeki tecrübemiz ve bugüne dek kazandırmış olduğumuz üstün nitelikli projelerimiz ile tüm enerjimizi Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı çatısı altında toplayarak sektöre yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Zeki Zeray ile yapılan bir söyleşi de sorulan ''Zeray İnşaat olarak GYO sonrası hedefleriniz nelerdir? Halka arz gibi bir açılım düşünüyor musunuz?'' sorusuna Zeki Zeray şöyle cevap verdi;

''Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının bir sonraki adımı Halka Arz aşamasıdır.  Zeray İnşaat olarak halka arz sürecinin tamamlanmasıyla sektöre yeni bir soluk getireceğimize inanıyorum. Uzun yıllardır faaliyet gösterdiğimiz gayrimenkul sektöründeki başarılarımızı, bizlere eşlik ve ortaklık edecek olan yatırımcılarımızla birlikte gücümüze güç katarak geliştirmeyi hedefliyoruz. Garantici ve stratejik planlamalarıyla sektöre yön veren bir firmayız. Örneğin banka garantörlük süreçlerimizde, firmamızın stratejik yatırım planlamaları ve plan bütçe çalışmaları bankalar nezdinde model alınacak bir seviyeye ulaşmıştır. Bu çalışmalarımız artık birçok bankada çalışma prensibi haline gelmiştir. Bu özelliklerimizle halka arz süreci ve sonrasında ortaklarımızla da güçlü ve kazandıran değerler yaratacağız.'' açıklamaları ile birlikte halka arz için çalışmaların başladığını da duyurmuş oldu.

Editör: Ece Çavuşlu