Ziraat GYO Geri Alım Taahhüdü İçin Başvuru Alacak

Geçtiğimiz ay 28-29-30 Nisan tarihlerinde, 1,60 TL sabit fiyat ile talep toplaması gerçekleşen ve halka arz eden Ziraat GYO’nun geri alım taahhüdü bulunuyordu.

Verilen bu taahhüde göre, “Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren 33 gün süre ile Şirket paylarını aralıksız ellerinde tutan yatırımcılar, bu paylarının tamamını Ziraat GYO’nun hakim ortağı Ziraat Bankası’na 1,63 TL fiyat üzerinden geri satma hakkına sahip olacaktır.” açıklaması yapılmıştı.

6 Mayıs tarihinden itibaren, ilk işlem günü dahil olmak üzere 33 gün süre boyunca, Ziraat GYO hisselerini elinde bulunduran yatırımcılar, dilerse 1,63 TL fiyat üzerinden satabilecek. Geri alım taahhüdünden faydalanabilmek için, sadece halka arz ile hisse senedi sahibi olunması gerekiyor. Halka arz dışında satın alınan paylar için bu taahhüt geçerli sayılmayacak.

Geri alım için, yatırımcılar, geri alıp talep toplama günlerinde kendi aracı kurumlarına, talimat şeklinde başvurması gerekiyor. Bu başvuruda geri alım taahhüdü kullanacağına ilişkin matbu talep formunu da eklemesi gerekmekte.

9 Haziran 2021 tarihinde başlayacak olan başvuru süresi, 11 Haziran Cuma saat 17:00’de son bulacak. Aracı kurumların sorumluluk kendilerinde olmak üzere, geri alım taleplerini elektronik ortamlardan alması da mümkün olabilir.