Bu Hafta 16 Şirket Temettü Kararını Açıklayacak Bu Hafta 16 Şirket Temettü Kararını Açıklayacak

Borsa İstanbul'da işlem hacimleri günden güne artmaya devam ederken, borsada pozitif işlemler devam etmekte. Yatırımcıların olumlu işlemleri karşısında yeşil ışık yakmaya devam eden borsada bu hafta Ziraat Yatırım şirketi tarafından 56 Milyon liralık alım yapıldı. 

Ziraat Yatırım şirketi tarafından yapılan alımları bu yazımızda derledik. Yatırımcıların yakından takip ettiği borsa alımlarını ve hisse girişlerini haftalık bazda yazmaya devam ediyoruz.

BİST100 endeksi %4,37 yükseliş gerçekleştirirken yatırımcıların ilgi ile takip ettiği Ziraat Yatırım alım satım verileri ise şu şekilde oluştu;

Koç Holding A.Ş. (KCHOL),

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKBNK),

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL) hisselerinde alım yaparak yatırımcının iştahını artırdı.

Ziraat Yatırım, Bist100 endeksinin yükseldiği haftada 56 milyon TL net alım yaparak haftayı geride bıraktı.

Ziraat Yatırım Hakkında Bilinmesi Gerekenler Ve Hisse Portföyü

Ziraat Yatırım Menkul Değerler, Türkiye'nin en köklü kuruluşlarından biri olan Ziraat Bankası'nın iştiraki olarak 14.02.1997 tarihinde faaliyete geçmiştir. Ziraat Yatırım şirketi, kendi hesapları ve müşterilerine hisse önerileri veren bir banka kuruluşudur.

Ziraat Yatırım şirketi haftalık bazda olarak müşterilerine hisse önerileri sunmaktadır. Geçtiğimiz hafta sunulan hisse önerisini yazımızın devamında yazdık.

ziraat-hisse