Türkiye'de 1975 yılında fabrikası kurularak üretime başlayan Çağdaş Cam San. ve Tic. A.Ş. şirketinin halka arz için taslak izahnamesi SPK onayına sunuldu. Çağdaş Cam San. ve Tic. A.Ş. taslak izahnamesini SPK onayına sunarak halka arz sürecini başlattı.

IC Enterra Yenilenebilir Enerji Katılıma Göre Lot Dağıtım Miktarı Belli Oldu IC Enterra Yenilenebilir Enerji Katılıma Göre Lot Dağıtım Miktarı Belli Oldu

Şirketin toplamda 42 milyon adet payın satışı düşünülürken halka arz için de Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. liderlik edecek. Halka arz için satılacak olan payların 31 milyon adeti sermaye artırımı ve 11 milyon adeti de ortak satış yöntemiyle satışa sunulacak.

ÇAĞDAŞ CAM HALKA ARZ NE ZAMAN?

Çağdaş Cam şirketinin de halka arzı sonrası halka açıklık oranı da yüzde 25 olacak. Şirketin paylarında da fiyat istikrarı işlemi planlanmazken yatırımcısına da tamamen eşit dağıtım ve borsada satış yöntemiyle gerçekleştirilmesi planlanan halka arza da tüm banka ve aracı kurumlar üzerinden de katılımlar mümkün olacak.

Şirketin de halka arzdan elde edeceği net gelirin yüzde 35'ini inşaat yatırımı, yüzde 25-30'unu GES yatırımları ve yüzde 20'sini de işletme sermayesi, kalan kısmı ürün dönüşümü ve makine yatırımları için kullanmayı planlamaktadır. Halka arzın 2024 yılı ilk 9 aylık döneminde gerçekleşmesi bekleniyor.

ÇAĞDAŞ CAM ŞİRKETİ HAKKINDA

Çağdaş Cam, Pirinçler Holding bünyesinde yer alan ve cam işleme alanında faaliyet göstermektedir. Çağdaş Cam 1975 senesinde Aydın’da kurulmuştur. Cam işleme ve ticareti ekosistemimizin lokomotif firmasıdır. Cam işlemede neredeyse yarım asrı geride bırakan firmamız, Endüstriyel Cam İşleme yapmaktadır. Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda Türkiye’nin ve Dünyanın önemli kuruluşlarına hizmet vermekte, binlerce kişin çalıştığı üretim bantlarına yan sanayici olarak ürün tedarik etmekteyiz. Firmamız 2017 senesinde, T.C Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Tasarım Merkezi unvanını cam işleme sektöründe alan firma olmuştur. Halen bünyesinde yürüttüğü tasarım merkezi çalışmaları ile, müşterilerinin taleplerinin önünde gitmeye çalışmakta ve cam ürünlerine değer katacak geliştirme çalışmalarını tasarım merkezi çatısı altında yapmaktadır.

Editör: Umut Köse