Dev Holdinge Bağlı 11 İştirak Şirketi Büyük Kazandırdı! İşte Sağladığı Kazanç Oranları Dev Holdinge Bağlı 11 İştirak Şirketi Büyük Kazandırdı! İşte Sağladığı Kazanç Oranları

Geçtiğimiz günlerde Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LILAK) şirketinin halka arzı SPK tarafından yapılan açıklamayla onaylanmıştı. Şirketin talep toplama tarihi de belli oldu. Ülkemizde birçok yatırımcının sıkıca takip ettiği halka arz şirketlerine SPK tarafından yapılan açıklamayla yenilerii eklendi. Geçtiğimiz günlerde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan kararlara göre Lila Kağıt ve Koton Mağazacılık şirketlerinin halka arzı onaylandı.

LİLA KAĞIT HALKA ARZ DETAYLARI

SPK tarafından verilen onay ile birlikte Lila Kağıt'ın halka arz süreci ilerleyen günlerde bşlayacak. Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LILAK) halka arz fiyatı 37,39 TL olarak belirlendi. Lila Kağıt Borsa İstanbul'da LILAK koduyla işlem görecek. Lila Kağıt halka arzının büyüklüğü 4,48 milyar TL olarak belirlendi. Yayınlanan taslak kapsamında Lila Kağıt’ın halka açıklık oranı yüzde 20,33 olarak belirlenmişti. Halka arz sürecinde toplamda 120 milyon adet lot dağıtılcağı belirtildi. Lila Kağıt bireysele eşit dağıtım olacak şekilde halka arz edilecek. 

Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LILAK) halka arzdan elde ettiği geliri yüzde 30 işletme sermayesinde geri kalanı ise fabrika ve enerji yatırımlarına harcayacak. Talep toplama tarihinin sona ermesiyle birlikte halka arzın kaç lot vereceği de belli olacak. Yatırımcıllar Lila Kağıt halka arzda talep toplama tarihlerinin ne zaman olduğunu araştırıyor. 

LİLA KAĞIT TALEP TOPLAMA TARİHİ NE ZAMAN?

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından halka arzı onaylanan LilaLila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LILAK) şirketinin talep toplama tarihi 30 Nisan 2-3 Mayıs 2024 tarihlerinde üç gün süreyle gerçekleştirilecek. Halka arza katılmak isteyen yatırımcılar yeni haftada 2 Mayıs itibariyle sürece dahil olabilecek. Talep toplama tarihinin sona ermesiyle birlikte halka arzın kaç lot vereceği de belli olacak.

Editör: Umut Köse