Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. (IEYHO) bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiride şirketin sermaye tavanını artırım için SPK'ya başvurduğu bildirildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada ülkemizde yaşanan yüksek enflasyon ortamında yapılacak sermaye artırımlarının yetersiz kalacağı öngörülerek bu yeni kararın alındığı bildirildi. Işıklar Enerji ve Yapı Holding tarafından yapılan bildiriyle şirketin sermaye tavanının 2 katına çıkartılması için SPK'ya başvurulduğu bildirildi.

SERMAYE TAVANI 3 MİLYAR TL'YE ULAŞTI

Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. (IEYHO) bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiride şirketin yüksek enflasyon nedeniyle yapılacak sermaye artırımlarının yetersiz kalacağının öngörüldüğü ve bu kapsamda 5 yıllık süre ile şirketin sermaye tavanının 1.500.000.000 TL'den 3.000.000.000 TL'ye çıkartılması için SPK'ya başvuru yapıldığı açıklandı. Yapılan açıklamada alınan kararın 30 Nisan'da gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında alındığı belirtildi. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilecek onay ile birlikte şirketin sermaye tavanı 2 katına çıkmış olacak.

Şirket tarafından  Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizin kayıtlı sermaye tavanının, yaşanılan yüksek enflasyon ortamında yapılacak sermaye artırımlarında yetersiz kalacağı düşünülerek ,6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri kapsamında , 2024-2028 yılları için 5 yıl süre ile, 1.500.000.000.-TL’den (BirmilyarbeşyüzmilyonTürkLirası) 3.000.000.000 TL ‘ ye (ÜçmilyarTürkLirası) yükseltilmesi konusunda aldığı 30.04.2024 tarihli Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda bu gün Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapılmıştır.

Saygılarımızla,"

Dev Holdinge Bağlı 11 İştirak Şirketi Büyük Kazandırdı! İşte Sağladığı Kazanç Oranları Dev Holdinge Bağlı 11 İştirak Şirketi Büyük Kazandırdı! İşte Sağladığı Kazanç Oranları

IEYHO HİSSELERİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da IEYHO koduyla işlem gören şirket hisseleri 6 Mayıs itibariyle 5,05 TL seviyesinde görülüyor. Hisseler haftalık bazda yüzde 3,99 düşüş yaşarken aylık bazda ise yüzde 1,75 geriledi. Şirketin yatırımcıları son yıl içerisinde IEYHO hisselerinden yüzde 263,31 oranında kazanç elde etti. 

Şirket tarafından alınan sermaye artırım kararının hisse fiyatlarını nasıl etkileyeceği yatırımcılar tarafından takip edilmeye başlandı. 

Editör: Umut Köse