Mia Teknoloji (MIATK) tarafından 7 Mayıs tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirisinde 5 alanda yatırım yapılması için faaliyete geçildiği açıklandı. Yapılan açıklamayla birlikte şirketin sürdürülebilirlik kapsamında farklı alanlarda yatırım için yeni şirket kurulması, yeni iştiraklerin oluşturlması için yönetim kurulu başkanı yetkilendirildi. 

10 Lotunuz 30 Lot Olacak! Şirket Bedelsiz Kararını Açıkladı Hisseler Fırladı 10 Lotunuz 30 Lot Olacak! Şirket Bedelsiz Kararını Açıkladı Hisseler Fırladı

Yapılan yeni yatırımlar ülkemizdeki yatırıcımcılar tarafından sıkıca takip edilmeye devam ediyor. Şirket tarafından yeni firmaların oluşturulması ve karbon alanında faaliyet gösterilmesi şirketin değerlenmesinde de etkili olabileceği öngörülüyor.

5 ALANDA YENİ YATIRIMLAR YAPILACAK

Mia Teknoloji (MIATK) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride karbon sertifkasyonu, gönüllü karbon piyasası, karbon nötralizasyonu, karbon emisyon envanter raporu hazırlanması ve sınırda karbon düzenleme mekanizması danışmanlığı gibi alanlarda yatırım yapılması için karar alındığı açıklandı. Şirket bu 5 alanda yatırımların gerçekleştirilmesi için yeni şirket kurulması, şirket ortaklıkları yapılması ve ulusal/uluslarası Sivil Toplum Örgütleri ile ortak çalışmalar yaparak projeler geliştirmesi gibi faaliyetlerin hayata geçirileceğini bildirdi.

Şirket tarafından Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Mia Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu, Sürdürülebilirlik kapsamında,

•           Karbon Sertifikasyonu

•           Gönüllü Karbon Piyasası

•           Karbon Nötralizasyonu

•           Karbon Emisyon Envanter Raporu Hazırlanması

•           Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması Danışmanlığı

alanlarında çalışmalar yapmak için yatırım yapılması, yeni şirket kurulması, şirket ortaklıkları yapılması ve ulusal/uluslarası Sivil Toplum Örgütleri ile ortak çalışmalar yaparak projeler geliştirmesi konularında çalışmaları yürütmesi için Yönetim Kurulu Başkanı’nın yetkilendirilmesine karar vermiştir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."

MIATK HİSSELERİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da MIATK koduyla işlem gören şirket, 7 Mayıs itibariyle 58,90 TL seviyesinde. Hisseler aylık bazda yüzde 11,96 değer kaybı yaşadı. Son yılda yatırımcısına yüzde 721,48 kazandıran şirket son dönemde düşüşe geçti. Teknoloji şirketi tarafından açıklanan yeni yatırımlarla birlikte şirketin değerlenmesi hedefleniyor. 

Editör: Umut Köse