2024 Yılında Yatırımcısını Zengin Eden Borsa Hisseleri 2024 Yılında Yatırımcısını Zengin Eden Borsa Hisseleri

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR), Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı bildiride gelen yeni sipariş kapsamında yeni iş anlaşmasını duyurdu. Yapılan yeni iş anlaşması kapsamında şirket yurtdışı merkezli bir şirketten sipariş aldı. Son dönemde birçok firmayla iş anlaşması imzalayan Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) toplamda milyara ulaşan iş hacmi oluşturdu. Yatırımcılar yapılan yeni iş anlaşmasının detaylarını merak ederken şirket KAP üzerinden yaptığı duyuruda ayrıntılara yer verdi. 

5.4 MİLYON DOLARLIK YENİ İŞ ANLAŞMASI

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR), Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiriye göre TotalEnergies EP Ratawi HUB SAS firması ile toplamda 5.490.000,00 dolarlık yeni iş anlaşması imzaladığını duyurdu. Yapılan iş anlaşmasının gelen sipariş üzerine yapıldığı belirtildi.

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR), Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiride şu ifadelere yer verdi;

"TotalEnergies EP Ratawi HUB SAS" firmasından Petrol Tesisleri yatırımı bünyesinde E-House kapsamları dahilinde 5.490.000,00 USD tutarında sipariş alınmıştır."

Geçtiğimiz dönemde Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) tarafından yapılan iş anlaşmalarının değeri bu duyuru ile birlikte toplamda 7,03 milyar TL'ye yükseldi. Şirket son olarak 3 Nisan ve 1 Mart tarihlerinde yeni anlaşmalar yaptığını duyurmuştu. Bu anlaşmaların değeri ise sırasıyla 13,2 milyar dolar ve 4,6 milyar dolar olmuştu. Şirket tarafından yapılan bu anlaşmalar sonrasında şirketin hisse fiyatlarında nasıl bir değişim olduğu da yatırımcılar tarafından sıkıca takip ediliyor.

Borsa İstanbul'da KONTR koduyla işlem gören şirket aylık bazda yatırımcısına yüzde 7,91 kazandırırken, haftalık ise yüzde 4,68 kazandırdı. Şirketin hisseleri 27 Nisan itibariyle 241,40 TL'den işlem görüyor. Ülkemizde dev teknoloji firmalarından biri olan Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) yatırımcısına yıl bazında ise yüzde 67,41 kazanç sağladı. Yapılan yeni iş anlaşmaları ve duyurularla birlikte hisse fiyatlarında değişim gözlenebilmektedir. 

Editör: Umut Köse