YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK) şirketi tarafından 26 Nisan 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Suudi Arabistan’da şirket kurulusu hakkında açıklamalar yapıldı.

Teknoloji şirketi, körfez ülkelerinde yeni bir şirket kurulumu ile ihracat yapacağını yatırımcılarına KAP açıklaması ile duyurdu. Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

Temettü Ödemeleri Bu Yıl Büyük Kazandırdı! 2024'te Temettü Verimi En Yüksek 9 Şirket Temettü Ödemeleri Bu Yıl Büyük Kazandırdı! 2024'te Temettü Verimi En Yüksek 9 Şirket

''Şirketimiz ile Suudi Arabistan’ın en önemli sanayi ve ticaret gruplarından bir firma ile imzalanan işbirliği ve ortaklık anlaşması kapsamında şirket kurulum süreçlerine başlanmıştır.

Bu stratejik ortaklıkla Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek mega projelerle birlikte sanayi, enerji, su ve alt yapı alanlarındaki çalışmalarda projeler yürütmek üzere kurulacak şirkette Yeo Teknoloji payı %95 olacaktır. 

Yeni ortaklıkla enerji alanında bölgedeki etkinliğin arttırılması ve Suudi Arabistan’da sunulacak yüksek katma değerli çözümlerle enerji teknolojileri alanındaki ihtiyaçların karşılanması, yerel kaynaklar ile şirketimiz uzmanlığı bir araya getirilerek sürdürülebilir ve yenilikçi projelere imza atılacaktır.'' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu