Alves Kablo (ALVES) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şirket tarafından yeni bir GES şirketi kurulacağı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre şirket ilerleyen dönemler için yeni bir yenilenebilir enerji alanında yatırım yapacak. Yatırımın tutarı ve şirketin resmi açıklaması Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuruldu.

BofA O Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükseltti! 'AL' Önerisinde Bulundu BofA O Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükseltti! 'AL' Önerisinde Bulundu

YENİ GES ŞİRKETİ KURACAK

Şubat ayında halka arzı gerçekleştirilen Alves Kablo (ALVES) yeni yatırımlarıyla birlikte yatırımcılarına güven vermeye devam ediyor. Şirket tarafından yapılan yeni bildiriye göre dün yapılan yönetim kurulu toplantısında şirketin ihtiyaçlarını karşılamak ve yatırım alanları oluşturmak üzere GES enerji sistemleri, rüzgar enerji sistemleri alanında faaliyet gösterecek ve payları yüzde 100 Alves Kablo'ya ait olacak yeni bir şirketin kurulacağı açıklandı. Yapılan açıklamada açılacak şirketin ilk aşamada 15.000.000,00 TL sermaye ile kurulmasına karar verildi.

Şirket tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizin 29.04.2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında; şirket ihtiyaçlarını karşılamak ve aynı zamanda yatırım fırsatlarını değerlendirmek üzere Yenilenebilir Enerji Alanında (Ges enerji sistemleri, rüzgar enerji sistemleri) payları %100  Alves Kablo A.Ş.'ye ait olmak üzere 15.000.000,00 TL sermayeli şirket kurulmasına karar vermiştir.

Yatırımcılarımız süreç hakkında gelişme oldukça bilgilendirilecektir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygı ile duyurulur."

Alves Kablo Borsa İstanbul'da ALVES koduyla işlem görmeye devam ediyor. Şubat ayında halka arz olması itibariyle yatırımcılarına büyük getiriler kazandıran Alves Kablo, yeni yatırımlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Şirket halka arz gelirlerini doğru yerlere yatırım yaparak harcamaya devam ederken yatırımcılarına da güven vermeye devam ediyor. 

Halka arz olan şirket haftalık bazda yüzde 11,21 artış gösterirken aylık ise yüzde 0,24 değer atrışı yaşadı. Şirket 29 Şubat itibariyle işlem görmeye başlamasından itibaren yatırımcısına yüzde 197,01 oranında kazandırdı.

Editör: Umut Köse