Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş (AKFYE) tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride Romanya'daki firma kurulumu hakkında bilgi verildi. Enerji şirketi tarafından yapılan açıklamada geçtiğimiz günlerde duyurulan Romanya'da kurulacak firma için bilgilendirme yapıldı. Bu bilgilendirmede enerji projeleri geliştirmeleri amacıyla kurulacak SPV şirketinin detayları hakkında açıklamada bulunuldu.

KAP ÜZERİNDEN BİLDİRİLDİ

Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş (AKFYE) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada enerji projelerinin geliştirilmesi amacıyla Romanya merkezli SPV şirketinin kurulması için gereken kuruluş ve tescil başvuru işlemlerinin tamamlandığı bildirildi. Şirket tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Romanya'da kurulacak firma 200 RON yani 1.394,84 TL sermaye ile faaliyetlerini sürdürecek. Akfen Enerji, kurulacak şirketin yüzde 85 kurucu ortağı olacak. 

Şirket tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimiz Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. ("Akfen Yenilenebilir Enerji" veya "Şirket")'nin Romanya'da enerji projeleri geliştirilmesi amacıyla Romanya merkezli DEVVIS SERVICES S.R.L şirketi ile ortaklık anlaşması yaparak  bir SPV şirketi kurulması ve 200 RON (Rumen Leyi) sermaye ile kurulacak  SPV şirketine şirketimizin %85 oranla kurucu ortak olması ile ilgili olarak 27.03.2024 tarihinde KAP bilgilendirmesi yapılmıştı. 

07.05.2024 tarihi itibariyle Romanya'da SUNWAY ENERGY S.R.L. adıyla SPV şirketinin kuruluş ve tescil başvuru işlemleri tamamlanmıştır. 

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygı ile duyurulur."

10 Lotunuz 30 Lot Olacak! Şirket Bedelsiz Kararını Açıkladı Hisseler Fırladı 10 Lotunuz 30 Lot Olacak! Şirket Bedelsiz Kararını Açıkladı Hisseler Fırladı

AKFYE HİSSELERİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da AKFYE koduyla işlem gören şirket hisseleri 8 Mayıs itibariyle 26,14 TL seviyesinde. Şirket aylık bazda yüzde 17,43, yıllık bazda ise yüzde 133,60 oranında yükseliş gösterdi. Şirket tarafından yapılan yeni yatırımlarla birlikte hisse fiyatlarında değişim olması öngörülüyor. Son dönemde en çok tercih edilen sektörlerden biri olan enerji şirketleri yaptığı yatırımlarla dikkat çekmeye devam ediyor. 

Editör: Umut Köse