2024 Yılında Yatırımcısını Zengin Eden Borsa Hisseleri 2024 Yılında Yatırımcısını Zengin Eden Borsa Hisseleri

Koç Holding (KCHOL) 2023 yılında elde ettiği karın hisse sahiplerine dağıtılması kararını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Temettü ödemeleri bugün hesaplara yatacak. Dünyanın en büyük 500 şirketi arasında yer alan Koç Holding A.Ş. (KCHOL) Borsa İstanbul'da da en fazla dikkat çeken hisseler arasında yer alıyor. Son dönemde yabancı yatırımcıların da talep gösterdiği şirket her yıl yaptığı temettü ödemeleriyle hissedarların güvenini tazelemeye devam ediyor. 

ÖDEMELER BUGÜN HESAPLARA YATIRILACAK

Koç Holding A.Ş. (KCHOL), 24 Nisan 2024 tarihinde hisse sahiplerine temettü ödemesini gerçekleştirecek. Holding şirketi toplamda 20.411.523.035 TL değerinde kar payı dağıtımı yapacak. Koç Holding 1 TL nominal değerli hisse başına brüt olarak 8 TL, net olarak ise 7,2 TL tutarında temettü ödemesi yapacak. Hak sahibi kullanıcılar ödemeleri nakit olarak 26 Nisan Cuma günü hesaplarına çekebilecek.

Koç Holding enerji, finans, dayanıklı tüketim ve otomotiv başta olmak üzere pek çok farklı sektörde faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Borsa İstanbul'da KCHOL koduyla işlem gören hisse son dönemde birçok yatırımcının en güvendiği hisseler arasında yer alıyor. Yabancı yatırımcı da son dönemde Koç Holding (KCHOL) hisselerine ilgi göstermeye başladı.

Koç Holding hisseleri 24 Nisan itibariyle günlük yüzde 1,67 düşüşle 212,40 TL'den işlem görüyor. Borsa İstanbul'da işlem gören hisse son ayda yatırımcısına yüzde 7,98 kazanç sağladı. Yıllık bazda ise yatırımcısına yüzde 165,17 kazandıran şirket son dönemde dikkat çekmeye devam ediyor. Analistler tarafından yapılan değerlendirmeye göre şirketin hisseleri gelecek dönemde de uzun vadede olumlu seyrin devam edeceğini belirtiyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir.

Editör: Umut Köse