Kimi 15 Kat Kimi 10 Kat! Yatırım Önerileri Sonrasında Zirve Yapan Hisseler Kimi 15 Kat Kimi 10 Kat! Yatırım Önerileri Sonrasında Zirve Yapan Hisseler

2 Mayıs itibariyle şirketler Kamu Aydınlatma Platformu'na aldığı yeni kararları, iş anlaşmalarını bildiriyor. Bugün itibariyle yapılacak temettü ödemeleri, pay geri alımları belli oldu. Şirketler tarafından yapılan yeni duyurular sonrasında hisse fiyatlarında da değişim gözlemleniyor. Bu nedenle yatırımcılar yapılan yeni duyuruları ve borsadaki gelişmeleri sıkıca takip etmeye devam ediyor.

Salı günü, dalgalı bir seyir izleyen Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,37 azalışla 10.045,74 puanla tamamlamıştı. 2 Mayıs itibariyle Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,51 yükselişle 10.097,39 puandan başladı. Bankacılık endeksi yüzde 0,28 ve holding endeksi yüzde 0,16 artış kaydetti. Bankacılık endeksi yüzde 0,28 ve holding endeksi yüzde 0,16 artış kaydetti. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 1,09 ile tekstil deri olurken, en çok kaybettiren yüzde 2,95 ile spor oldu.

ŞİRKETLERDEN ÖNEMLİ GELİŞMELER

Kocaer Celik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KCAER), son 45 günde toplamda 39,8 milyon dolar çelik profil siparişi aldı.

Hat San Gemi İnşaat Bakım Onarim Deniz Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (HATSN), yurt dışındaki bir müşterisine 5,9 milyon dolar bedelli gemi teslim etti.

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), karma gerçeklikle içerik oluşturmayı sağlayan "Explora" platformunu tamamladı.

Şişecam (SISE), Mısır'da ikinci düzcam hattı yatırımı için Saint-Gobain Egypt adlı şirketi kurdu.

Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. (SUWEN), Nisan'da 1 yeni mağaza açtı ve toplam mağaza sayısı 192'ye ulaştı.

Doğuş Otomotiv (DOAS), Doğuş Marine Services’in 3. faaliyet birimini Bodrum Muğla'da "DMS Turgutreis" olarak hizmete açacak.

TEMETTÜ ÖDEMESİ YAPACAK ŞİRKETLER

Bugün temettü ödemesi gerçekleştirecek 2 şirket bulunuyor.

Sabancı Holding (SAHOL)  bugün itibariyle net 2.6487 TL temettü ödemesi gerçekleştirecek.

Enerjisa (ENJSA) bugün itibariyle net 2.5110 TL temettü ödemesi gerçekleştirecek.

Editör: Umut Köse