Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti

İş Yatırım, müşterilerine sunduğu günlük verilerle birlikte yatımların şekillenmesine yardımcı oluyor. Yatırım bankası bugün hareketlenmesi muhtemel 4 hisseyi açıkladı. Yatırım bankaları müşterileri için günlük veriler yayınlamaya devam ediyor. İş yatırım ülkemizdeki büyük yatırım bankalarından biri olurken yatırımcılar banka üzerinden günlük olarak alım satım gerçekleştiriyor. Şirketlerden beklenen yeni duyurulara ve piyasa koşullarına göre analistlerden yapılan tahminlere göre bugün hareketlenmesi muhtemel hisseler belli oldu.

2 Mayıs itibariyle Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,51 yükselişle 10.097,39 puandan başladı. Bankacılık endeksi yüzde 0,28 ve holding endeksi yüzde 0,16 artış kaydetti. Bankacılık endeksi yüzde 0,28 ve holding endeksi yüzde 0,16 artış kaydetti. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 1,09 ile tekstil deri olurken, en çok kaybettiren yüzde 2,95 ile spor oldu.

BUGÜN HAREKETLENMESİ MUHTEMEL HİSSELER

2 Mayıs itibariyle İş Yatırım analistleri tarafından yapılan değerlendirmelere göre Borsa İstanbul'da işlem gören hisselerden hareketlenmesi muhtemel olanlar belli oldu. Analistler tarafından yapılan değerlendirmeye göre bugün hareketlenmesi muhtemel hisseler Ag Anadolu Grubu Holding Anonim Sirketi (AGHOL), Türk Hava Yolları (THYAO Türk Telekom (TTKOM) ve Turkcell (TCELL) olmakta. Hisselerin teknik verileri ve diğer detaylar şu şekilde;

Ag Anadolu Grubu Holding Anonim Sirketi (AGHOL)

Iş Yatırım 2 Mayıs

Türk Hava Yolları (THYAO)

Iş Yatırım 2 Mayıs2

Türk Telekom (TTKOM)

Iş Yatırım 2 Mayıs3

Turkcell (TCELL)

Iş Yatırım 2 Mayıs4

Yatırım bankası tarafından yapılan değerlendirmeye göre bu 4 hissenin fiyatlarında gün içinde ani değişimler yaşanabilir. Yatırıcıların bu hisseleri alım satım yaparken dikkatli olması ve birçok etmene göre değerlendirme yapması öneriliyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Editör: Umut Köse