İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (INDES) tarafından KAP'a yapılan bildiride bir bilişim firmasının satın alımı için görüşmelere başlandığı açıklandı. Yapılan açıklamada bilişim şirketinin çoğunluk hisselerinin satın alımının yapılacağı bildirildi. Şirketler tarafından yapılan anlaşmanın sağlanmasıyla birlikte mühendislik şirketi KAP üzerinden açıklamada bulunacak.

O ŞİRKETİ SATIN ALACAK

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (INDES) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride HB Bilişim Teknolojileri San. Tic. A.Ş.'nin çoğunluk hisselerinin satın alımı için görülmelere başlandığı bildirildi. Bilgisayar Sistemleri Mühendislik şirketi çoğunluk hisselerini satın alacağı şirketin akıllı cep telefonu başta olmak üzere, tüm teknoloji ürünlerine yenileme, teknik servis ve satış hizmetleri sunan Yenileme Merkezi Sertifikasına sahip olduğunu bildirdi.

Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti

Şirketimiz İndeks Bilgisayar AŞ, stratejik bir yatırım kararı alarak akıllı cep telefonu başta olmak üzere, tüm teknoloji ürünlerine yenileme, teknik servis ve satış hizmetleri sunan Yenileme Merkezi Sertifikasına sahip olan HB Bilişim Teknolojileri San. Tic. A.Ş.'nin çoğunluk hisselerini satın almak üzere görüşmelere başlamıştır.

HB Bilişim A.Ş. 1994 yılında kurulmuş, mobil ürünler alanında müşterilerine dünya standartlarında çözümler sunmak ilkesiyle yola çıkmış, bu süreçte yenileme, satış ve teknik servis hizmetleri sunan en büyük firmalardan birisi olmuştur. HB Bilişim A.Ş. uzman ekibi ile yenilediği Apple başta olmak üzere tüm teknoloji ürünlerini 12 ay garanti ve çeşitli finansal çözümler ile kurumsal ve perakende çözüm ortakları vasıtasıyla pazara sunmaktadır.

Gelişmiş pazarlarda kullanılan yenilenmiş akıllı telefonlar, pazarın %25'ine ulaştığı, global yenilenmiş akıllı telefon pazarı ise 2022 senesinde 64 milyar usd hacme ulaştığı tahmin edilmektedir. Yenilenmiş cihaz sektörü, sadece akıllı telefonlar değil, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, ses cihazları, giyilebilir teknolojiler, küçük ev aletleri ve oyun konsolları ile birlikte daha fazla ürün, kategori ve talep ile hızla büyümektedir.

Yenilenmiş elektronik cihaz sektörü, yeni iş alanları yaratmakta ve çevreye duyarlı şirketler için sürdürülebilir iş modellerine geçişi sağlamaktadır. Şirketimiz geleceğe dönük stratejisiyle, pazarın büyüyen bu kısmına güçlü bir iş ortaklığı ile girmeyi ve yatırımlarına devam etmeyi hedeflemektedir."

INDES HİSSELERİ NE DURUMDA?

Borsa İstanbul'da INDES koduyla işlem gören şirketin hisseleri 10 Mayıs itibariyle 10,13 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri son bir ayda yatırımcısına yüzde 15,11 oranında kazanç sağlarken yıllık bazda ise bu kazanç yüzde 113,26 oranında gerçekleşti. Şirket tarafından satın alım sözleşmesinin paylaşılmasıyla bilrikte hisse fiyatlarında değişim meydana gelebilir.

Editör: Umut Köse