Temettü Ödemeleri Bu Yıl Büyük Kazandırdı! 2024'te Temettü Verimi En Yüksek 9 Şirket Temettü Ödemeleri Bu Yıl Büyük Kazandırdı! 2024'te Temettü Verimi En Yüksek 9 Şirket

Evren Devrim Zelyut, Borsa İstanbul'un geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulunarak önümüzdeki dönemler için değerlendirme yaptı. Birçok yatırımcı tarafından merak edilen uzman değerlendirmeleri önümüzdeki süreçte borsa da nasıl bir değişim yaşanacağı hakkında bilgi sunuyor.

Borsa İstanbul'da yatırımlarını değerlendirmek isteyen kişiler, ekonomistler tarafından yapılan değerlendirmeleri inceliyor. Yatırımlarının değer kaybetmeden istikrarlı şekilde büyümesini isteyen birçok yatırımcı uzman ekonomistler tarafından yapılan yorumlara göre tercihlerini belirliyor. Borsa İstanbul da son dönemde en çok ilgi çeken yatırım araçlarından biri haline geldi. Uzman isim konu hakkında açıklamada bulunarak Borsa İstanbul'un geleceği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

O SEVİYEYİ AŞARSA ASIL REKORLAR KIRILACAK

Evren Devrim Zelyut, yaptığı açıklamada borsada yaşanan rekor artışa değinerek; “Borsa, 312 doları geçtikten sonra, 10 bin 100 endeksi geçtikten sonra rekorlar kırmaya başlayacağız. Yabancının girişi geometrik dizi olarak o seviyede artmaya başlayacak. Bu iyi ve güçlü durumdaki şirketlerde gerçekten getiri oranlarını daha da yukarı taşıyacaktır” ifadelerini kullandı.

Devrim Zelyut borsanın 10 bin 100 endeksi geçtikten sonra rekorlar getirebileceğini belirterek borsanın geleceği hakkında değerlendirmelerde bulundu. Uzman isim yabancı girişinin piyasadaki güçlü şirketlerin getiri oranlarının daha da artırabileceğini de belirtti.

"TEKRAR DÜŞEBİLİR"

Devrim Zelyut borsada yatırım yapacaklar için uyarıda bulunarak; “Ekonomi ve siyasette eğer çözüme ulaşılırsa, hala önü açık. Evet, doğru, 9 bin 850'den geri gelebilir, tekrar düşebilir, ama unutmayın, borsa roket gibi yukarı giden bir yatırım değil, inişli çıkışlı bir şekilde ilerler. Hedefiniz sağlamsa, o hedefe doğru ilerleyen bir yapıdır” ifadelerini kullandı.

Yatırımcıları borsa konusunda uyaran Evren Devrim Zelyut, yapılan yatırımlar için dikkatli olunması gerektiğini belirterek yaşanan çıkışın tekrar iniş yapabileceğini belirtti. Yatırımcılara hedeflerini sağlam tutmalarını gerektiğini belirten ekonomist, borsanın inişli çıkışlı bir ilerleme kaydettiğini belirtti. 

Editör: Umut Köse