Marka Yatırım Holding A.Ş. (MARKA), huzurevi ve sağlık yatırımlarına devam ederek İstanbul’da bu konularda yatırım yapmak için yurtiçi ve yurtdışı firmalarla görüşmeye başladığını açıkladı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasına göre, Ankara’da bulunan Ihlamur Konağı huzurevinin konsepti genişletilerek uluslararası sağlık turizmi kapsamında İstanbul’da daha kapsamlı uluslararası bir hasta bakım, evde bakım ve rehabilitasyon merkezi kurulması için çalışmalar sürdürülüyor.

Açıklamada, projenin detaylarının ilerleyen süreçte kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

Yeni Halka Arza Kısa Sürede İki Ceza Geldi Yeni Halka Arza Kısa Sürede İki Ceza Geldi

KAP Açıklaması

"Şirketimiz marka yatırım holding yapmış olduğu huzurevi ve sağlık yatırımlarına devam ederek İstanbul’da da bu konularda yatırım yapmak için yurtiçi ve yurtdışı firmalarıyla görüşmeye başlamıştır.

Ankara’da bulunan ıhlamur Konağı huzurevimizin konsepti genişletilerek uluslararası sağlık turizmi kapsamında İstanbul’da daha kapsamlı uluslararası bir hasta bakım , evde bakım ve rehabilitasyon merkezi kurulması için çalışmalarımız devam etmektedir."

MARKA Faaliyeti Nedir?

Marka Yatırım Holding A.Ş. (MARKA), 2004 yılında kurulan, altın ve diğer kıymetli madenler ile sermaye piyasası araçlarına yatırım yapan bir şirkettir. Şirket, borsa dışı piyasa altın ve diğer kıymetli madenlerde uzmanlaşmış olup, yerli ve uluslararası piyasalarda işlem gören sermaye piyasası araçlarının yatırım ve portföy yönetimi ile uğraşmaktadır. Şirket, 2005 yılında Borsa İstanbul’da halka arz edilmiş olup, MARKA koduyla işlem görmektedir. Şirketin portföyü kamu ve özel sektör hisseleri, devlet tahvilleri ve ters repo araçlarından oluşmaktadır. Şirket, saygınlık, dürüstlük ve şeffalık ilkelerinden taviz vermeden Türkiye ekonomisine katma değer sunmayı hedeflemektedir.