28 Mayıs Salı Günü Öne Çıkan Borsa ve Şirket Haberleri 28 Mayıs Salı Günü Öne Çıkan Borsa ve Şirket Haberleri

JCR avrasya Derecelendirme A.Ş. tarafından bugün itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride Deva Holding A.Ş.'nin kredi derecelendirmesi hakkında açıklama bulunuldu.

1958 yılı itibariyle faaliyetlerine başlayan DEVA holding, Türkiye'nin köklü ilaç şirketlerinden biridir. Şirket beşeri ilaç ve ham madde üretimi ile pazarlaması konusunda faaliyet gösterirken aynı zamanda veteriner ilacı, kolonya ve tıbbi ampul üretimi de gerçekleştirmektedir. Firma Türkiye'nin ilk 500 şirketi arasında yer alırken Türkiye, Almanya, ABD ve Yeni Zelanda'da faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

KREDİ NOTU BELLİ OLDU

JCR Avrasya Değerlendirme A.Ş. bugün itibariyle DEVA Holding'in kredi derecelendirme notu hakkında KAP'a bildiride bulundu. Yapılan bildiriye göre holding şirketinin  uzun vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating notu "AA" olarak belirtilirken Kısa Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notu "J1+" olarak bildirildi. Yapılan değerlendirmede şirketin Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para Kurum Kredi Rating Notu ve Uzun Vadeli Uluslararası Yerel Para Kurum Kredi Rating Notu ise "BB" yani negatif durum olarak belirtildi. 

JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Esas itibariyle yukarıdaki hususlar kapsamında "Deva Holding A.Ş." nin Uzun vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating notu "AA" olarak teyit edilmiş olup, tüm not ve görünümleri aşağıdaki şekilde oluşmuştur;

  • Uzun Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notu : AA (tr) / (Stabil Görünüm)
  • Kısa Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notu : J1+ (tr) / (Stabil Görünüm)
  • Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para Kurum Kredi Rating Notu : BB / (Negatif Görünüm)
  • Uzun Vadeli Uluslararası Yerel Para Kurum Kredi Rating Notu : BB / (Negatif Görünüm)"

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir.

Editör: Umut Köse