Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), Romanya’da güneş enerjisi santrali projeleri geliştirmek ve ortak girişimler yapmak için bağlı ortaklığı Enerjey Enerji A.Ş. aracılığıyla Nouzi Energie S.R.L adında bir şirket kurduğunu açıkladı.

MIATK’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre, Nouzi Energie S.R.L şirketi, Bükreş’te 100 yüzde Enerjey bağlı ortaklığı olarak kuruluş başvurusunu yaptı ve 11 Ekim 2023 tarihinde kuruluş ve tescil işlemleri tamamlandı.

Açıklamada, Nouzi Energie S.R.L şirketinin, fotovoltaik güneş enerjisi ile elektrik üretim santrali (GES) projelerinin geliştirilmesi, öz kaynaklar ve/veya uluslararası finans ve yatırım kuruluşları ile ortak girişim projelerinin yapılması amacını taşıdığı belirtildi.

KAP Açıklaması

"Bağlı ortaklığımız Enerjey Enerji A.Ş.’nin, Fotovoltaik Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretim Santrali (GES) projelerinin geliştirilmesi, öz kaynaklar ve/veya  uluslararası finans ve yatırım kuruluşları ile ortak girişim projelerinin yapılması amacıyla 100% Enerjey bağlı ortaklığı olarak  Bükreş, Romanya’da kuruluş başvurusunu yaptığı Nouzi Energie S.R.L şirketinin 11.10.2023 tarihinde kuruluş ve tescil işlemleri tamamlanmıştır.

Halka Arz Sonrası Yüzde 89 Yükselmişti, Yurt Dışında Telekomünikasyon Ağı Kuracağını Açıkladı Halka Arz Sonrası Yüzde 89 Yükselmişti, Yurt Dışında Telekomünikasyon Ağı Kuracağını Açıkladı

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."