Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş. (ORGE), raylı sistemlerde kullanılan Cer Gücü Sistemi DC Ekipmanlarının ülkemizde satışına yönelik olarak İsviçreli Secheron SA ile bir iş birliği anlaşması imzaladığını duyurdu.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasına göre, anlaşmanın süresi 2 yıl olup, süre sonunda tarafların itirazı bulunmadığı halde otomatik olarak uzayacak. Anlaşma ile şirketin taahhüt işlerinin dışında, doğrudan Cer Gücü Sistemi DC Ekipmanlarının satışı ile şirket hasılatına ve karlılığına ilave bir katkı sağlanması hedefleniyor.

Açıklamada, ilgili anlaşma çerçevesinde 5 yıl içerisinde 20.000.000 EUR tutarında satış hasılatı projeksiyonu bulunduğu belirtildi.

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., elektrik taahhüt, mühendislik, danışmanlık ve proje yönetimi alanlarında faaliyet gösteren bir şirkettir.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 18 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 18 Temmuz 2024

KAP Açıklaması

"Şirketimiz ile Secheron SA (İsviçre) arasında Cer Gücü Sistemi DC Ekipmanlarının ülkemizde satışına yönelik İş Birliği Anlaşması imzalanmıştır. 

Anlaşmanın süresi 2 yıl olup, süre sonunda tarafların itirazı bulunmadığı halde otomatik olarak uzayacaktır.  

Söz konusu İş Birliği Anlaşması ile taahhüt işlerimizin dışında, Şirketimizce raylı sistemlerde kullanılan Cer Gücü Sistemi DC Ekipmanlarının doğrudan satışı ile Şirketimiz hasılatına ve karlılığına ilave bir katkı sağlanması hedeflenmektedir. 

İlgili anlaşma çerçevesinde 5 yıl içerisinde 20.000.000 EUR tutarında satış hasılatı projeksiyonumuz bulunmaktadır."