Geçtiğimiz hafta talep toplamayı bitiren Rönesans Gayrimenkul Yatırım şirketinin borsada işlem göreceği tarih belli oldu. Uzun süredir birçok yatırımcının sıkıca takip ettiği Rönesans Gayrimenkul halka arz süreci sona erdi. Halka arz sonucunda şirket tarafından toplamda toplamda 33.357,450 lot dağıtıldı. Halka arza katılan kişi sayısı 2.454.093 olurken şirket kişi başına ortalama 13 lot verdi. 

Dev Holdinge Bağlı 11 İştirak Şirketi Büyük Kazandırdı! İşte Sağladığı Kazanç Oranları Dev Holdinge Bağlı 11 İştirak Şirketi Büyük Kazandırdı! İşte Sağladığı Kazanç Oranları

BIST'DE İŞLEM GÖRECEĞİ TARİH BELLİ OLDU

Rönesans Gayrimenkul Yatırım'ın BIST'de işlem görmeye başlayacağı tarih belli oldu. RGYAS koduyla işlem görecek olan şirketin işlem görmeye başlayacağı tarih de belli oldu. Rönesans Gayrimenkul Yatırım RGYAS koduyla Borsa İstanbul'da 26 Nisan Cuma itibariyle işlem görmeye başlayacak. Yarın itibariyle alım satım işlemlerine açılacak şirketin ilk günden büyük ilgi görmesi ve tavan fiyata ulaşması bekleniyor. Yatırımcılar RGYAS hissesinin ne kadar süre tavan gideceğini de merak ediyor. Katılım endeksine uygun olmayan Rönesans Gayrimenkul Yatırım yarın itibariyle Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayacak. 

Halka arz süreci sonrasında şirketin yatırımlarını nasıl şekillendireceği de birçok yatırımcı tarafından merak ediliyor. Şirket tarafından alınan kararlar Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bildirilecek.

Halka arz sonrasında şirket artık sadece kurucu ortakları ve özel yatırımcılarla sınırlı kalmaz. Halka arz olan şirketler daha geniş bir yatırımcı tabanından sermaye elde etmesine olanak sağlar. Halka arz, şirketin büyüme hedefleri için ihtiyaç olan finans kaynağını artırmak ve şirketin tanınırlılığını artırmak amaçları doğrultusunda yapılabilir.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Editör: Umut Köse