Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG), Karaman’da iki güneş enerjisi santrali kurma projesine imza attığını duyurdu.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı açıklamada, bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş.'nin yurtiçinde yerleşik iki büyük müşterisiyle anahtar teslimi GES kurulumu işine istinaden KDV hariç toplam 13.343.616 ABD Doları tutarında iki sözleşme imzaladığını bildirdi. Sözleşmenin değeri güncel döviz kuru ile 360.675.938,94 Türk Lirası civarında olacak.

Günün Önemli Borsa Ve Şirket Haberleri 14 Haziran 2024 Günün Önemli Borsa Ve Şirket Haberleri 14 Haziran 2024

Güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren Şirket, iki projenin de Karaman ilinde eşit büyüklükte ve tutarda gerçekleştirileceğini ve projelere ilişkin ön ödemelerin tahsil edildiğini belirtti.

KAP Açıklaması

"Şirketimizin bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurtiçinde yerleşik 2 büyük müşterisi arasında anahtar teslimi GES kurulumu işine istinaden KDV hariç toplam 13.343.616 ABD Doları tutarında 2 sözleşme imzalanmıştır. İki proje de Karaman ilinde eşit büyüklükte ve tutarda  gerçekleştirilecek olup, projelere ilişkin ön ödemeler tahsil edilmiştir. "