Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN), İtalya’da 53,1 MWp gücünde bir güneş elektrik santrali projesini tek taraflı olarak iptal ederek, yeni bir müşteri olan MTG Enerji İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye devrettiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

margun-enerji

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamada, anahtar teslim esaslı sözleşmenin feshedilmesinin ardından, projenin tüm haklarının MTG Enerji’ye devredilmesi için işlemlerin başlatıldığı belirtildi.

Bayram Öncesinde 7 Şirket Bedelsiz Sermaye Artırımına Gidiyor! Bayram Öncesinde 7 Şirket Bedelsiz Sermaye Artırımına Gidiyor!

Ayrıca, pazarlık gücünün kaybolmaması ve yatırımcıları olumsuz etkilememek için, devir süreçleri sonuçlanıncaya kadar içsel bilginin Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin 6. maddesi kapsamında kamuya açıklanmasının ertelendiği de kaydedildi.

Açıklamada, ilgili proje için imzalanan yeni sözleşmenin bugün (26 Aralık 2023) yürürlüğe girdiği ve güneş elektrik santrali projesinin geliştirilmesi ve kurulumunun MTG Enerji’ye anahtar teslim olarak yapılacağı da duyuruldu.

MAGEN feshedilen GES projesine ilişkin, "İtalya’da 53,1 MWp Güneş Elektrik Santrali proje geliştirilmesi ve kurulumu amacıyla anahtar teslim esaslı sözleşme şirketimiz tarafından tek taraflı olarak fesih edilmiştir. Bu sözleşme kapsamında projenin tüm haklarıyla beraber yeni bir müşteriye devredilmesi için işlemler başlatılmış, pazarlık gücünün kaybolmaması ve yatırımcıları olumsuz etkilememek için devir süreçleri sonuçlanıncaya kadar yatırımcıları  için içsel bilginin Sermaye Piyasası Kurulunun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin “İçsel Bilgilerin Kamuya Açıklanmasının Ertelenmesi” başlıklı 6’ncı maddesi kapsamında sözleşme şartları uyarınca kamuya açıklanmasının ertelenmesine karar verilmiştir. İlgili proje imzalanan yeni sözleşme ile 53,1 MWp Güneş Elektrik Santrali proje geliştirilmesi ve kurulumu amacıyla anahtar teslim esası ile MTG Enerji İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş’ne 26.12.2023 tarihinde (bugün) devredilmiştir" ifadelerini kullandı.